2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

İdeal ev nasıl olmalı?

10 Temmuz 2016

Yeni bir ev yaşam standartlarını sağlayacak niteliklere sahip olmalı.Hayallerdeki ideal ev tanımı gerçek hayatta karşılığını bulmasa da yeni bir ev kişinin yaşam standartlarını sağlayacak niteliklere sahip olmalı. “Bu nasıl olabilir?” diyorsanız ideal evin nasıl olması gerektiğini tanımlayalım:

1-Sıcak Bir Yuva
İdeal ev, kişinin tek başına ya da ailesiyle kurduğu yaşam alanını destekleyen standart bir konforu sağlayabilir.
2-Yalnız Yaşayanlar için İdeal Ölçüler
Bireyin tek başına yaşamayı tercih ettiği, onun yaşam standardını karşılayacak ev, 80 metrekareden başlar. 1+1 evler bireysel yaşam için uygun olabilir. Milliyet Emlak aracılığı ile istediğiniz ilde 1+1 ev bulabilirsiniz.
3-Aileler için En Az Bir Adet Çocuk Odası
Aileler, 85 metrekareden başlayan 2+1 evlere bakmalıdırlar. Çocuk ya da çocuklara ayrı bir oda, aile için yatak odası ve ortak vakit geçirmek için salon bulunur. Yaşamak istediğiniz şehirdeki 2+1 evleri Milliyet Emlak’ın sayfasından araştırabilirsiniz.
4-Yaşam Standardına ve Ekonomik Duruma Göre Farklı Stiller
100 metrekare ve üzeri evler 3+1, 4+1 ve 5+1 olarak tercih edilebilir. Oda sayısı arttığında ikinci çocuk için ayrı oda, oturma odası ya da çalışma odası yapılabilir. Hayallerinizdeki evi Milliyet Emlak’ın ilanlarında görebilirsiniz.
5-En Rahat Yer
Bir ev, içinde zamanınızın çoğunu geçirebileceğiniz, ailenizle ortak bir yaşamı paylaşabileceğiniz, temizleneceğiniz, dinleneceğiniz, televizyon izleyeceğiniz, misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz bir ortamı sağlayabilmeli.
6-Dayanıklı
Evler, belirli standartlara uyularak konut yapı testlerinden geçirilmiş, güvenilir, kaliteli, sağlığa uygun malzemeler kullanılarak inşa edilmiş olmalı.
7-Banyo ve Tuvalet Sayısına Dikkat
Tek kişilik bir yaşamda dört metrekarelik bir banyo yeterli iken üç ya da dört kişilik çocuklu aileler için dört ve altı metrekare arasında bir banyo, bir – iki metre arası bir tuvalet yeterli gelir. Ebeveyn banyosu ve ortak kullanılan bir banyo da aileler için belirli standardı karşılar.
8-Oda Sayısı ve Genişliği
30 metrekarelik bir salon, 10 – 15 metrekarelik diğer odalar ve 10 metrekare mutfak ideal ölçülerdedir. Odaların hepsi ya da çoğu ışık görürse enerji tüketimi de dengelenir. Mutfağın ihtiyacı karşılayacak türde dolap ve diğer eşyalar için ayrılmış bölümleri olması yerleşimi kolaylaştırır.
9-Kolay Isınan
Evlerde ısınma sorununu çözebilmek için pencere ve kapılarda uygun yalıtım sisteminin oluşturulması gerekir. Isınma için şehrin koşullarının getirdiği ısınma şartlarını sağlayabilmek için kalorifer, doğalgaz sistemleri gibi gereken tesisat döşenmelidir. Salon güney cepheye bakarsa ısınma sorunu da günün bir kısmında doğal yollarla karşılanabilir.
10-Güvenli
Ekonomik duruma göre değişkenlik gösteren bir koşul da bu maddede yer alır. Eğer büyük şehirlerde, site içinde bir ev arıyorsanız güvenlik açısından da yeterli olduğundan emin olmalısınız.


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır