Dil/Language

KKTC'de inşaat sektörü faaliyetlerine başlıyor..

Corona virüs sebebiyle kapatılan sektörler arasında bulunan inşaat sektörü, faaliyetlerine başlıyor. İşte detaylar..
Haber Tarihi: 28-04-2020

Kıbrıs Emlak Merkezi:

KKTC corona virüs vakalarının azalması hatta bitmesiyle birlikte kademeli olarak sektörleri harekete geçirmeye başlıyor. 

Bu sektörlerden biri de inşaat sektörü. 

İnşaat sektörü 4 Mayıs'tan sonra yan sektörleriyle birlikte belirli kurallar çerçevesinde faaliyet göstermeye başlıyor. 

 

KKTC Başbakanı Ersin Tatar'ın açıklaması:

"Asla rehavete kapılmamalıyız ama ekonomik hayat açısından da bir yerden başlamak gerektiğini düşünüyoruz. Bu çerçevede inşaat sektörünün yan sektörleriyle birlikte belli kurallara uyulması şartıyla açılacak. İlgili sektör temsilcilerinden belirlenen kurallara uyarak, hem kendilerini hem de halkı korumalarını istedik. 4 Mayıs'a kadar olan bir haftalık süreçte açılmaya yönelik hazırlıkların yapılacak."

 

Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer ise kapanmayı da açılmayı da Hükümetle iş birliği içerisinde uygulamaya koyduklarını ve bundan da olumlu sonuçlar aldıklarını dile getirdi. Gürcafer, ekonominin çarklarının dönmeye başlaması adına temkinli adımlar atacaklarının da altını çizdi. Kıbrıs Türk Taşeronlar Birliği Başkanı Osman Amca da inşaatlarda çalışacak olanların kendi elemanları olduğunu dolayısıyla böylesi bir toplantıda yer almalarının önemli olduğunu söyledi. Amca, toplantıda alınan ciddi kararlardan memnuniyet duyduklarını da ifade etti.

 

www.kibrisemlakmerkezi.com