Dil/Language

Fazilet Dönmezoğlu Sonbahar Ruhunu Yaşam Alanlarına Taşımanın İp Uçlarını Yazdı..

Yaz aylarını geride bıraktık, yaz sıcaklarını da yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Sonbahar mevsimi kapımızda. Peki sonbaharın huzurunu yaşam alanlarımıza nasıl taşırız? Fazilet Dönmezoğlu yazdı. İşte detaylar..
Haber Tarihi: 30-09-2020

Kıbrıs Emlak Merkezi:

Yazın son günlerindeyiz. Sonbahar yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladı. Sonbahar yaklaşırken, bizler yaşam alanlarımızı birkaç minik dokunuş ile tamamen farklı bir alana çevirebiliriz.

Bu dönemi bulunduğumuz alanın tarzını değiştirerek, değişimin yaratacağı enerji ile maksimum tarz bir yaşam alanına, minimun maliyetle sahip olabiliriz.

Evlerimizde, ofislerimizde sonbahar ruhunu taşıyan yaşam alanları yaratabiliriz. Hem şık hem de o sıcacık sonbahar ruhunu evimize taşıyabiliriz. Peki bunu nasıl yapariz?

İşte 3 maddede size hem çok şık hem de o sıcacık sonbahar ruhunu taşıyan yaşam alanları..

  1. Duvar kağıdının yaşam alanları ile muhteşem eşleşmesi:

Aslında son dönemlerde duvar kağıdı çok trend oldu. Özellikle yaşam alanlarını değişmek isteyenler, duvar kağıdı uygulamasını seçiyor. 

O kadar fazla renk, doku ve model var ki. Yine son dönemlerde tekstil bazlı duvar kağıtları ile yaşam alanlarını değişmekle kalmıyor, tamamen alanın tarzı ve dokusu da değişmiş oluyor. 

Kişiye özel baskı duvar kağıtları ise tamamen size özel. Dolayısı ile ruhunuzu yansıtan kendinize ait bir yaşam alanı elde etmiş oluyorsunuz. Sonbahara girerken yaprak desenleri, 3d özel baskı desenleri çok trend. 

Tabii duvar kağıdı modelini ve rengini seçerken, unutulmaması gereken çok önemli bir konu var o da sağlığımız. Alanda olduğumuz süre boyunca soluduğumuz için, kağıdın insan sağlığına zarar vermemesi, anti bakteriyel olması, kokusuz, silinebilir olması bizler için çok önemli.  

Çok önemli diğer konu ise tabi ki işçilik. Yapılan işçilik ile şahane desenleri taçlandırmış oluyoruz.

 


  1. Yaşam alanlarımızın vitrini perdeler:

Yaşam alanlarımızın tarzını değiştirirken herhalde bir alanın kimliğini perde detayları ile verebiliriz. 

Her sene olduğunu gibi, bu sene de kumaş perde çeşitleri çok trend. Özellikle sonbaharda kullanacağımız keten kumaş perde seçenekleri ile şıklığı yakalayabiliriz. Ketenin karakteristik dokusu ve grinin bin bir tonu ile çarpıcı alanlar elde edilebilir. 

Yine kumaş perdenin içerisine kullanılacak olan benzer dokulu bir tül ile parçaları eşleştirmiş oluyoruz. Özellikle bu dönem antrasit griler yine çok moda. Krom rustikler ile de kumaş perde detaylarını tamamlayarak, şıklığı tamamen yakalamış oluyoruz. 

Yine yaşam alanlarımıza şıklık katacak bir diğer perde çeşidi ise ahşap perde modelleri. Onlarca çeşit renk seçenekleri ile alana ayrı bir tarz katıyor. İsteğe bağlı olarak motorlu veya motorsuz olarak da fonksiyonel kullanımı kolaylaştırıyor.

 


  1. Boyanabilir duvar çıtaları:

Az maliyet ile büyük değişimler yapmam mümkün duvar çıtalarıyla. Onlarca çeşit model seçenekleri ile alana tamamen farklı bir şıklık katıyorsunuz. 

Yapılabilecek olan modeller ile hem duvarlarınız boş kalmıyor, ayrıca  duvar kağıdı uygulamalarının çevresine yapıldığı zaman çerçeve netliği sağlanmış oluyor. 

Her renge boyanabilir oluşu ise tüm yaşam alanlarına entegresini kolaylaştırıyor. Klasik veya modern çizgi ile yaşam alanlarına tamamen farklı bir tarz sağlıyor.

Unutmamak gerekir ki yaşam alanının enerjisi, kişinin enerjisini yansıtıyor.  Yaşam alanlarınıza yapacağınız hızlı, pratik, estetik ve karakteristik dönüşümleri bu sihirli dokunuşlar sağlıyor.


Fazilet Dönmezoğlu