2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Güzelyurt Bir An Önce Hastanesine Kavuşmalı

31 Temmuz 2016

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Sağlıklı ve Onurlu Yaşam Derneği yetkilileri ile bir araya geldi.Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Cemal Kılıç başkanlığındaki Sağlıklı ve Onurlu Yaşam Derneği heyeti, Güzelyurt’a yapılması planlanan hastanenin, ne aşamada olduğu konusunda bilgi almak ve hastanenin yapılması ile ilgili olarak her türlü işbirliğine hazır olduklarını vurgulama amacı ile Bakan Dürüst’ü ziyaret ettiler.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Güzelyurt ve bölge halkının en elzem ve en önemli ihtiyacının, tam teşekküllü bir hastane olduğunu belirterek, şu anda Güzelyurt’ta bulunan sağlık ocağının, imkanlarının yetersizliği nedeniyle, bölgeye yeterli sağlık hizmeti vermekte kısıtlı kaldığını belirtti.
2 Ağustos’ta son kez inceleme yapılacak..
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Güzelyurt’a yapılacak olan hastane inşaatı projesinin tamamlanma aşamasında olduğunu belirterek, 2 Ağustos Salı günü, inşaat alanına, ilgili olan taraflar olan Sağlık Bakanı ve İçişleri Bakanı ile birlikte bir ziyaret gerçekleştireceklerini, bu ziyarette Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı teknik ekibin de hazır bulunarak son bir kez teknik anlamda inceleme gerçekleştireceklerini vurguladı.
Güzelyurt KKTC’nin dünyaya açılan penceresi haline gelecek.
Kısa süre içerisinde, Güzelyurt’a açılan Üniversite ile birlikte, Güzelyurt’un da KKTC’nin dünyaya açılan penceresi haline geleceğini belirten Bakan Dürüst, üniversite ile birlikte Güzelyurt’un nüfusunda süratli bir artış söz konusu olacağını bu nedenle hastanenin bir an önce Güzelyurt’a kazandırılması gerektiğinin altını çizdi.
Bakan Dürüst, Rum Yönetimi’nin Güzelyurt’a yapılan yatırımlar konusunda sürekli bir engelleme ve Kıbrıs görüşmelerinde tehdit unsuru olarak öne sürmesinin kendileri için hiçbir zaman engelleyici bir unsur olmadığının altını çizerek: “KKTC’nin her bölgesi bizim için aynı değerdedir. Güzelyurt’da KKTC sınırları dahilinde bir İlçemiz olduğuna göre, buraya yapılacak olan yatırımların şeklini ve zamanını, KKTC hükümeti olarak ancak bizler belirleriz. Kimse bizden, anlaşma olması için Rum tarafının keyfini beklememizi, halkımızın yaşam kalitesini arttıracak olan yatırımları bekletmemizi beklemesin. Güzelyurt’un da Üniversiteye, hastaneye ve buna benzer bir çok yatırımlara ihtiyacı vardır. KKTC’nin gelişmesi, büyümesi ve güçlü hale gelebilmesi için çalışmalarımız devam edecektir” dedi.


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır