2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Girne’deki 6 inşaat için durdurma kararı!

14 Mart 2016

Kıbrıs inşaat ve emlak sektörü için dikkat çeken gelişme. Denetime çıkan müfettişler, Girne’de devam eden 6 inşaat için durdurma kararı verdi. İşte detaylar..Kıbrıs inşaat sektörü için denetim ve yaptırım kararları var.
Çalışma Dairesi, İhtiyat Sandığı Dairesi ve Sosyal Sigortalar Dairesi müfettişlerinin katılımıyla Girne bölgesinde gerçekleşen denetimlerde, 8 inşaat şantiyesi, 1 restoran ve 1 bilişim hizmetleri sunan işyerinde, iş sağlığı güvenliği ile kayıt işçi teftişi yapıldı.
Yapılan denetimlerde, işyerlerinde çalışan 76 işçi tespit edilirken; denetim yapılan 6 işyerinde toplam 21 kişinin kayıt dışı çalıştırıldığı saptandı.
Söz konusu işyerlerine, Çalışma Dairesi tarafından toplam 181 bin 650 TL idari para cezası uygulandı.
İş kazalarının en çok yaşandığı sektör olan inşaat sektöründe iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin alınması amacıyla yapılan inşaat şantiyesi denetimlerinde ise, Girne bölgesinde 27 farklı müteahhit ve taşeron firma kontrolden geçti.
Iş sağlığı güvenliği denetimi yapılan inşaat şantiyelerinde tespit edilen eksiklikler için, Çalışma Dairesi tarafından işverenlere yazılı uyarı yapıldı.
6 inşaat şantiyesinin faaliyeti ise, Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü” maddesi (b) bendi uyarınca, insan için tehlikeli ve acil durumların varlığı gerekçesi ile Çalışma Dairesi tarafından durduruldu.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır