2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Girne Alsancak’ta Emtan Olive Hill Projesinin İlhamı Zeytin Ağaçlarından Geliyor

25 Aralık 2021

Emtan Construction’un Girne Alsancak’ta inşa ettiği Olive Hill projesi mimarisi ve konumu ile dikkat çekmeye devam ediyor. Asırlık zeytin ağaçları projenin tasarlanmasında ilham kaynağı oldu. Ortaya çıkan sonuç ise doğa ile iç içe olan modern yapılar. Detaylar haberimizde.Girne Alsancak bölgesi avantajlı yatırımın merkezi haline geldi. Hem sakinliği hem de sosyal imkanları, deniz ve dağ manzarasına olan hakimiyeti ve mimari yapılaşmanın planlı olması Kuzey Kıbrıs’ta konut sahibi olmak isteyenlerin rotasını Alsancak’a çevirmelerini sağladı.

Emtan Construction’da yılların verdiği tecrübe ile Girne Alsancak’ta Olive Hill projesini başlattı. Proje dağın eteklerinde, asırlık zeytin ağaçlarının içinde inşa ediliyor. Zeytin ağaçlarının zarar görmemesi aksine yaşaması ve daha da büyümesi üzerine tasarlandı proje. Muhteşem dağ ve deniz manzarasına değinmeden olmaz. Muhteşem dağ manzarasını ya da muhteşem Akdeniz manzarasını yaşamak mümkün projede.

Peki Emtan Olive Hill’in hikayesi nedir?

Emtan Construction anlatıyor Emtan Olive Hill’in hikayesini. Nelere dikkat ettiler, nasıl planladılar inşaat sürecini?

“Bir Ömür Ayrıcalık”

Emtan ailesi olarak yeni projemiz “OLIVE HILL” ile ilgili hikayemizi sizlerle paylaşmak isteriz. Projemizin lokasyonunda bulunan asırlık zeytin ağaçları planlama aşamasında ilham kaynağımız oldu. Arazide bulunan bu ağaçları projemize dahil ederek yola devam etme kararı aldık. Bundan dolayı da projemize “OLIVE HILL” adını verdik. Zeytin ağaçlarının ayrıcalıklı ağaçlar olmalarından ve uzun ömürlerinden ilham alarak proje sloganımızı “BIR ÖMÜR AYRICALIK“ olarak seçtik. Yavaş yavaş şekillendirdiğimiz projemizin arazisinde bulunan zeytin ağaçlarını uygun bir peyzaj planıyla yeşil alana dahil ediyoruz ve bakımlarını da üstleniyoruz.

Proje yürütülürken bir yandan da özellikle yurt dışından gelen misafirlerimize ve projelerimizle ilgilenen tüm bireylere bu ağaçlardan elde ettiğimiz organik yeşil zeytin ve zeytinyağlarını, zeytinin adamız ve Akdeniz için önemini anlatan bir içerikle birlikte hediye ederek hem projemizin destansı tanıtımını yapıyoruz hem de adamızın ve kültürümüzün yurt dışında tanınmasına katkıda bulunuyoruz. Projemizdeki konutlara sahip olacak şanslı müşterilerimize ileride faydalanabilecekleri ağaçlar bırakabilmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

“Hem Kültürel Hem de Modern Mimari”

Her ayrıntısı titizlikle planlanan“OLIVE HILL”projemiz, içerisinde barındırdığı asırlık zeytin ağaçlarıyla hem kültürel mirasımızı koruyan hem de modern mimarinin dokunuşlarını taşıyan, sıra dışı ve ayrıcalıklı bir yaşam alanı sunuyor.

Akıl, zafer, barış, saflık ve sadeliğin sembolü olan ve günümüzden 8000 yıl öncesine dayanan zeytin, birçok efsanenin de ilham kaynağı olmuştur. Bizler de bu projemizle zeytin ağaçlarını ve zeytin kültürümüzü, yıllar boyunca gelecek nesillere aktarmak ve bizden sonra hayata geçirilecek projelere de örnek olmak istedik.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır