2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

FU Gayrimenkul rotasını Kıbrıs’a çevirdi..

29 Haziran 2015

Türkiye’de gayrimenkul ipoteği sektörünün kurucusu ve işlem sayısı bakımından lideri FU Gayrimenkul, rotasını KKTC’ye çevirdi.
 
FU Gayrimunkel Genel Müdürü Ertuğrul Bul, “KKTC’de mevzuat ve tapu uygulamaları Türkiye’den …Türkiye’de gayrimenkul ipoteği sektörünün kurucusu ve işlem sayısı bakımından lideri FU Gayrimenkul, rotasını KKTC’ye çevirdi.

FU Gayrimunkel Genel Müdürü Ertuğrul Bul, “KKTC’de mevzuat ve tapu uygulamaları Türkiye’den farklı. Bu sebeple gayrimenkul ipoteği işlemleri banka ve finans kurumları açısından riski arttırıyor. Türkiye’de edindiğimiz tecrübeyle Kıbrıs’ta da kolay, risklerin minimize edildiği gayrimenkul ipoteği sürecini yönetiyoruz. Hedefimiz, KKTC ipoteklerinde de lider olmak” dedi.

10 yılık tecrübesi ile Türkiye’de gayrimenkul ipoteği sektörünün öncü kuruluşu FU Gayrimenkul, KKTC’de de gayrimenkul ipoteği hizmeti veriyor. KKTC’de ipotek yapan anlaşmalı bankalarla çalışan ve onlarla ipotek işlemlerine devam eden FU Gayrimenkul, KKTC’de de Türkiye’de olduğu gibi sektör liderliğini hedefliyor.
KKTC’de ipotek işlemlerinin Türkiye’den farklı olduğunun altını çizen FU Gayrimenkul Genel Müdürü Ertuğrul Bal, “Türkiye ve KKTC’de mevzuat ve uygulama farklılıkları, adada ipotek tesis etmek isteyen banka ve finans kurumları açısından profesyonel destek alınmasının gerekliliğini ortaya çıkarıyor. Türkiye’den bakıldığında KKTC’de ipotek sürecinin oldukça karmaşık olduğunu görüyoruz. Ayrıca iki farklı hukuk sistemi söz konusu.” diyerek riskleri belirtti.konuthaberleri.com

Halen KKTC’de iş ortaklarına kolay ve risklerin minimize edildiği gayrimenkul ipoteği süreci yönetimi hizmeti verdiklerini söyleyen Bul, “KKTC’de ipotek tesis eden anlaşmalı bankalarımız var ve çalışmaları sürüyor. KKTC’de de Türkiye’de olduğu gibi çözüm ortağı olduğumuz banka ve finans kuruluşlarının iş süreçlerini kısaltıyor, müşterilerimizin etkinliğini artırarak fayda yaratıyoruz. Riski bertaraf edecek çözümler üretiyoruz. Hedefimiz KKTC’deki ipotek işlemlerinde de lider olmak” dedi.
FU Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş. hakkında:

21 Banka ve 30 banka dışı finans ve finans dışı kuruluşun, verdikleri kredilerin veya verdikleri bayiliklerin teminatı olarak tesis ettikleri, ipotek işlemlerini sigorta güvencesi ile gerçekleştirmek üzere- 2005 yılında kuruldu. Geçtiğimiz yıl, Türkiye sınırlarını aşarak Berlin’de de faaliyete başlayan FU, T.C. Berlin Başkonsolosluğu nezdinde kurulan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Yurtdışı Temsilciliği’ndeki tapu işlemlerinde Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarının, Türkiye’ye gelmeden gerçekleştirecekleri tapu işlemlerinde de hizmet vermeye başladı. Sektörünün işlem sayısı bakımından lider kuruluşu olan FU, Türkiye’nin 81 ilinde, KKTC’de ve Berlin’de 396 hukuk bürosu ve 645 avukat kapasitesi ile 5964 banka şubesine, Bankaların Destek Hizmeti Almalarına İlişkin Yönetmelik kapsamında hizmet vermektedir.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır