2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

FETÖ’nün serveti ortaya çıktı!

19 Ağustos 2016

FETÖ’nün serveti ortaya çıktı. Örgütün elinde 62 bin 317 gayrimenkul tespit edildi, 4 bin 568’i devletin envanterine geçti. Himmet paralarıyla elde edilen servet bloke edilerek, terör örgütüne darbe vuruldu.Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) halk tarafından püskürtülen darbe girişiminin ardından mal varlıklarının satışını engellemeye yönelik hükümetin yaptığı bloke çalışması, örgütün ‘taşınmaz servetini’ de ortaya çıkardı. Şu ana kadar örgütün elinde değeri milyarlarca lira ile ifade edilen 62 bin 317 adet gayrimenkul olduğu belirlendi. Örgütün taşınmazlarını kaçırmak için hamle yapmasını engelleyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da yaptığı hummalı çalışma sonrası FETÖ’nün himmet paraları ile kurduğu servetini bir gecede bloke ederek örgüte ağır bir darbe vurdu. Aralarında yurt, okul, üniversite ve örgüt evi bulunan mülklerin 4 bin 548’i devletin envanterine geçirildi.

SATIŞLAR ENGELLENDİ
Dört bir koldan çalışan yetkililer, örgütün taşınmaz varlıklarını kısa sürede deşifre etti. Maliye Bakanlığı 6 bin 619, adli merciler ise 49 bin 228 taşınmazın örgüte ait olduğunu belirledi. FETÖ’nün bir önceki satış işlemini de mercek altına alan Bakanlık yetkilileri, kayyum atanmış şirketlerin kayyum atanmadan önce devrettiği şüpheli 6 bin 470 gayrimenkulü de tespit ederek örgütün mülk kaçırmasının önüne geçti. Tespit işleminin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinin hummalı çalışması sonucu bloke işlemi uygulanarak örgütün tüm mal varlığına yönelik satış işlemlerinin iptali gerçekleştirildi.

RAKAM ARTABİLİR
FETÖ mensuplarına göz açtırmayan yetkililer, ilk Kanun Hükmünde Kararname’nin çıkacağı gece sabah saatlerine kadar çalışma yaparak bloke işlemlerini tamamladı. Bir yandan Kanun Hükmünde Kararname ile FETÖ’nün taşınmaz varlığı deşifre edilirken, bir yandan da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tapu sistemi içerisinde ‘Risk Bildirim ve Sorgulama Ekranı’ oluşturuldu. Sisteme; emniyet, valilik gibi birimler tarafından teyit edilen 10 bin adet ‘şüpheli taşınmaz’ girişi yapıldı. Çalışmalar sonucu FETÖ’ye ait 62 bin 317 adet gayrimenkul olduğu belirlendi. İçinde yurt, okul, üniversite ve örgüt evi bulunan mülklerin 4 bin 548’i devletin envanterine geçirildi. Taşınmazların 2 bin 381 adedi Hazine’ye, 2 bin 167 adedi Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devredildi. Operasyonların devam etmesiyle birlikte rakamın artacağı belirtiliyor.

Takvim / Rüstem Mehmet HAZNEDAR


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır