2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Ev Alanlara Oturma İzni Veren Ülkeler

3 Ağustos 2016

Bazı ülkeler, yatırım olarak ev satın alınması karşılığında oturma izni ve hatta vatandaşlık veriyor.Yabancı bir ülkede oturma izni almak genellikle zordur ancak bazı ülkeler, yatırım olarak ev satın alınması karşılığında oturma izni ve hatta vatandaşlık veriyor. Bu yazımızda, kendi sınırları içerisinde ev satın alan yabancılara oturma izni veya vatandaşlık veren bazı ülkelere yer verdik.

1) Amerika Birleşik Devletleri
Vatandaşlığı en çekici ve en pahalı ülke olan ABD, 1 milyon dolar sermayeli bir şirket kuran her yabancıya oturma izni veriyor. Hükümetin belirlediği bazı bölgeleri için bu tutar 500 bin dolara kadar inebiliyor. Satın alınan evler de yatırım dahilinde kabul ediliyor. ABD’de 5 yıl ikamet eden ve gerekli şartları taşıyan herkese vatandaş olma hakkı tanınıyor. Amerika’da ev satın almak, iyi bir yurt dışı yatırım seçeneği olarak öne çıkıyor.
2) Kanada
Ülkenin oturma izni için şart koştuğu minimum yatırım tutarı 400 bin dolar ancak bankada da 800 bin dolarlık bir teminat bulundurulması isteniyor. ABD’ye benzer şekilde Kanada da ülke içinde belirli bir süre ikamet edenlere vatandaşlığa geçme hakkı tanıyor.
3) İspanya
Ülke, içerisinde bulunduğu ekonomik darboğazdan çıkmak için konut satışı karşılığında oturma izni veriyor. Minimum yatırım tutarı olarak 160 bin euro belirlenmiş. İspanya, konut satın alan yabancılara oturma izni ve serbest dolaşım hakkı verse de vatandaşlık vadediyor.
4) Portekiz
10 kişiye istihdam sağlayan veya 500 bin euro tutarında konut satın alan herkese oturma izni ve Avrupa Birliğinde serbest dolaşım hakkı veriliyor.
5) Dominik Cumhuriyeti
Karayiplerin eşsiz adalarına ve plajlarına ev sahipliği yapan Dominik Cumhuriyeti, 100 bin dolar yatırım yapan herkese doğrudan vatandaşlık hakkı veriyor. Eğer birinci derece aile fertleriniz için de vatandaşlık almak istiyorsanız tutar 200 bin dolara kadar yükselebiliyor.
6) Macaristan
Macaristan oturma iznini sadece bir yıllığına veriyor ve bunun için de minimum 40 bin euro tutarında gayrimenkul satın alma şartı koşuluyor. Ancak 400 bin euro yatırım yaparak doğrudan Macaristan ve dolayısıyla AB vatandaşı olunabiliyor.
7) Yunanistan
Yıllardır ekonomik sorunlarla boğuşan ülke, içerisinde bulunduğu durumdan kurtulmak için 300 bin euro tutarında konut satın alan herkese oturma izni veriyor. Çalışma iznini kapsamayan bu oturma izni sadece 5 yıl için verilse de Yunan Hükümeti, her 5 yılda bu hakkın yenileneceğini vadediyor.
8) Uruguay
Uruguay, vatandaşlık için aylık 200 bin dolar gelire sahip olma dışında herhangi bir şart öne sürmüyor. İlk olarak 3 yıllık oturma izni daha sonra ise vatandaşlık hakkı tanınıyor.


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır