2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Esentepe Bölge Rehberi

4 Ocak 2024

Kuzey Kıbrıs’ın incisi Girne’nin doğusunda, dağ ve deniziyle doğanın içinde bir bölge Esentepe.Çevresi altın kumsallarla çevrili, Akdeniz’in doğal golf cenneti.

Birçok tarihi yapıyı barındıran Esentepe, sessizlik ve sakinliğin içinde huzurun adeta adresi…

Geçmişi antik çağlara kadar uzanan Esentepe, dağ ve denizlerle çevrili cennetten bir parça. Esentepe’de şu anda yerel camii olarak kullanılan eski Hristiyan kilisesinden muhteşem plajlara, huzurlu ve sessiz halinin yanı sıra eğlenebileceğiz pek çok mekân var.

Esentepe, Korineum Golf Kursu sahasına da yakın. Her sene dünyanın dört bir yanından yüzlerce golf severe ev sahipliği yapan tesis, Esentepe’ye sadece bir araba mesafesinde.

Esentepe’nin aynı zamanda yerel futbol takımı için düşünülmüş büyük bir stadyumu, gezme ve piknik yapabilmek için pek çok alanı, çam ormanları arasında gezebilme yolları, yaşlı veya genç herkese hitap edebilecek geniş bir aktivite olanaklarına da sahip.

Esentepe Otelleri

Akdeniz’in muhteşem plajlarına sahip Esentepe’de konaklama ve tatil yapabileceğiniz lüks oteller mevcut.

Esentepe Plajları

Esentepe Public Beach, Korineum Beach,gibi plajların yanı sıra Esentepe’ye en yakın plaj olan sessiz, huzurlu Alagadi Turtle Beach var. Deniz kaplumbağalarının yumurtladıkları alan olarak bilinen Alagadi’de su sporlarına izin verilmiyor. Esentepe’ye sadece 5 dakikalık bir mesafede olan plaj, altın sarısı ince kumları ile haziran ve temmuz aylarında deniz kaplumbağalarının yumurtlama alanları. Turistlerin de en çok uğrak yeri haline gelen Alagadi plajı kaplumbağaları korumak, bebek kaplumbağaların yumurtalarından rahatça çıkabilmelerini sağlamak ve rahatça kendilerini Akdeniz’in kollarına atabilmeleri için özel olarak korunuyor.

Esentepe Restoranları

Esentepe’de muhteşem dağ ve deniz manzarası ile birlikte romantik veya kutlama yemeğine katılabileceğiniz birçok mekân mevcut. Esentepe Restoran’da dağa karşı ailenizle birlikte Türk mutfağı tadabileceğiniz gibi, Fransız, Akdeniz, İngiliz ve Türk mutfaklarından tadabiliyorsunuz. Bunun dışında daha birçok restoran ve mekâna sahip Esentepe.

Esentepe iklimi

Özellikle yaz mevsiminde Girne nemle boğuşurken, Esentepe adından da anlaşılacağı gibi hep esinti halinde. Yaşanabilir bir hava isteyenlerin tercihi olan Esentepe, dağlardan gelen esintisiyle sizi huzura kavuşturacak.

Esentepe Demografik Yapısı

Yerli halkın yanı sıra çoğunlukla yabancıların tercih ettiği bir bölge olan Esentepe özellikle İskandinavların tercihi olan bir bölge.

Sessiz, sakin ve doğayla iç içe yaşamak isteyenlerin adresi olan Esentepe’de genel olarak emeklilik döneminde olanların bölgeyi daha çok tercih ettiği biliniyor.

Esentepe Konut Projeleri

Girne’nin gözdesi Esentepe’de markalı konut projeleri, tatil köyü konseptli projeler ve ultra lüks villa projeler bulunuyor.

Hem yerli hem de yabancı yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği Esentepe’de her bütçeye uygun konut projeleri mevcut.

Size en uygun konutu seçmek için Kıbrıs Emlak Merkezi’ni inceleyebilirsiniz.


Etiketler: En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır