2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Emlak verginizi ödediniz mi?

12 Nisan 2016

Emlak vergisi için bir hatırlatma var. İlk taksitler için Nisan ayının sonuna kadar süreniz var. İkinci taksit ise 30 Eylül’e kadar. İşte detaylar..Girne Belediyesi, 2016 yılına ilişkin emlak vergilerinin ilk taksidinin Nisan ayı sonuna kadar ödenmesi gerektiğini hatırlattı.
Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Taşınmaz Mal Vergisi Yasası uyarınca belediye hudutları dahilinde 2016 yılı Taşınmaz Mal (Emlak) vergilerinin belirlendiği, Emlak Vergisi’nin birinci taksitinin Nisan ayı sonuna, ikinci taksidinin ise 30 Eylül’e kadar ödenmesinin gerektiği kaydedildi.
Belirtilen ödeme tarihinden sonra yapılacak ödemelerde, yasal gecikme zammı uygulanacağı belirtildi.
Emlak vergilerinin ödemeleri, Girne Belediyesi ana bina vezneleri, Girne Belediyesi terminal şubesi vezneleri, Zeytinlik, Doğanköy, Ozanköy ve Beylerbeyi Muhtarlık veznelerine; Girne Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu Akfinans Bank, Asbank, Creditwest Bank, Garanti Bankası, Halk Bank, HSBC Bank, İktisat Bankası, Kooperatif Merkez Bankası, Universal Bank, Vakıflar Bankası, Yakın Doğu Bank ve Ziraat Bankası’na yapılabilecek.
Emlak bildirimlerinin postalanmayacak olmasından dolayı, emlak bildirimlerinin Girne Belediyesi Terminal Şubesi’ndeki Emlak Bölümü’nden alınabileceği, yeni kayıt için tapu araştırma belgesi, satış sözleşmesi veya koçandan birinin talep edileceği kaydedildi.
Daha fazla bilgi 81 52 118 telefon numarası aracılığıyla Belediye’nin (143-170 dahili numarasından) Maliye Bölümünden elde edilebilecek.


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır