2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Emlak fuarına rekor ilgi!

9 Kasım 2015

Aylar önce başladı hazırlığı. Emlak sektörünün gözü CNR Emlak 2015 Fuarı’ndaydı. Tam 51 bin ziyaretçiyi ağırladı fuar. Özel konut projeleri yine gözdeydi.Emlak dünyasının gözü dev buluşmadaydı. Türkiye’nin önde gelen konut projelerinin sergilendiği CNR Emlak 2015 Fuarı, yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından ilgiyle karşılandı. CNR EXPO İstanbul’da, 04-08 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen fuar, Suudi Arabistan başta olmak üzere çok sayıda Orta Doğu, Körfez ve AB ülkelerinden gelen yatırımcıları ağırladı. Fuar ülkede sağlanan güven ve istikrar ortamına bağlı olarak ziyaretçi rakamını yüzde 50 artırdı. CNR Emlak Fuarı’nı 9 bin 792’si yabancı, 41 bin 469’u yerli olmak üzere 51 bin 261 kişi ziyaret etti. CNR Emlak 2015 Fuarı’nda sergilenen yeni konut projelerinin büyük bir bölümü alıcı buldu.

“Gaziosmanpaşa iyi bir örnek”

CNR Emlak Fuarı, sektörün yalnızca ticari hacmine katkıda bulunmadı aynı zamanda sektöre önemli katkı sunacak panellere de ev sahipliği yaptı. Panellerde, Mütekabiliyet yasasından kentsel dönüşüme, sektörün ihracatçı sektörler arasında kabul edilmesine kadar pek çok konu masaya yatırıldı. Sektör profesyoneli pek çok konuşmacının katılım sağladığı panellerde konuşan Prof. Dr. Gürsel Öngören, kentsel dönüşümle birlikte geleceğe estetik ve yeşil şehirler bırakılması gerektiğine dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“Kentsel dönüşüm için estetik bir kurul kurulmalı. Yapılan yapıların yüzde 70’i yalnızca konut plaklarından oluşuyor. Yapılar ortaya havuz konulmuş hapishaneleri andırıyor. Bunun önüne geçilmeli estetik ve yeşil şehirler kurulmalı. Gaziosmanpaşa buna iyi bir örnek olacak. Gaziosmanpaşa’ya 4 milyon metrekare büyüklüğünde bir kentsel dönüşüm projesi hazırlanıyor. Metrekaresi 25 bin dolara satılacak proje planlandığı gibi bitirilirse inanılmaz güzel bir proje olacak. Projenin 10 yılda tamamlanması planlanıyor. Bizim Gaziosmanpaşa örneğindeki kentsel dönüşüm projelerine ihtiyacımız var.”

“Müteahhitler derecelendirilmeli”

Kentsel dönüşümün teşvik edilmesi gerektiğine dikkat çeken Öngören, “Semtlerin yapısına göre ek teşvikler verilmeli. Kentsel dönüşüm projelerinde çalışan müteahhit derecelendirilmeli. Kamu arazileri, askeri bölge alanları, güvenlik alanları yeşil alanlar olarak korunmalı” dedi.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır