2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Dünyanın en büyük evleri

28 Ağustos 2016

Tüm dünyada sayıları 1.500’ü bulan milyarder aileler, ortalama büyüklükleri 20 bin metrekarelik mülklerde yaşamını sürdürüyor. İşte dünyanın en büyük 5 evi…Tüm dünyada sayıları 1.500’ü bulan milyarder aileler, ortalama büyüklükleri 20 bin metrekarelik mülklerde yaşamını sürdürüyor. İşte dünyanın en büyük 5 evi…

1- Antilia(Hindistan): Dünyanın en büyük evi olarak kabul edilen Antilia, Hindistan’da bulunuyor.
27 katlı bir apartman konseptinde hayata geçirilen Antilia, çok sayıda mimardan, özellikle mimari form açısından yoğun eleştiri aldı. Farklı bir mimari dokuya sahip Antilia, buna rağmen 400 bin metrekarelik genişliğiyle, dünyanın en büyük evi olarak kabul ediliyor.
2- Versailles Kraliçesi(ABD): ABD’nin Florida eyaletinde yükselen Versailles mülkü, 2015 yılında tamamlandı. İsminden de anlaşılacağı gibi sahipleri Fransızdı. Ancak yapım aşamasında iflas ettiler. Evin toplam genişliği 90 bin metrekare düzeyinde.
3- Pensmore Malikanesi(ABD): Bir deprem bölgesine inşa edilen ve İlluminati gibi gibi ezoterik örgütlere ait olduğu iddia edilen bu malikane, 72 bin metrekarelik bir alana sahip.
4- Manor(ABD): Bing Crosby’ye ait olan Manor’un sahipleri arasında ünlü yönetmenlerden Aaron Spelling de bulunuyor. Spelling’in 85 milyon dolara Londra’lı iş adamı James Stunta’a sattığı evin genişliği 56 bin metrekare düzeyinde…
5- Fairfield Pond(ABD): New York’un sahil kırsalında yer alan Fairfield Pond 63 dönümlük arazi üzerinde uzanıyor. Evin 29 yatak odası, 39 banyosu ve 164 kişilik sinema salonu var. Evin toplam genişliği 43 bin metrekare düzeyinde.


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır