2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Dubleks Nedir?

11 Ağustos 2023

Dubleks Nedir? Dubleksin kelime anlamı ne? Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.Dubleks kelimesinin kökeni Fransızca dilidir. Dubleks kelimesinin Fransızca dilindeki karşılığı duplex şeklindedir.

Dubleks Nedir?

İki katlı, içinden merdiven geçen dairelere dubleks denir.

Dubleks Ev Çeşitleri Nelerdir?

Yapılış şekillerine göre farklı şekillerde inşa edilen dubleks daireler; Standart dubleks, ters dubleks, çatı dubleks, bahçe dubleks olarak karşımıza çıkmaktadır.

-Standart Dubleks: İki katlı ev şeklinde tasarlanan bu dubleksler, müstakil ya da apartman dairelerinde bulunmaktadır. Bazı durumlarda ara katlarda karşılaştığımız ve en üst katı genellikle dubleks olan bu daire çeşitlerinde üst katlarda yatak ve çocuk odaları, alt katlarda ise salon ve mutfak vardır.

-Çatı Dubleks: Bu tip dubleks çeşidinin standart dubleksten farkı, ikinci katının çatı katı olmasıdır. Metrekare olarak daha küçük olan bu tip dublekslerin geniş bir terası olup ikinci katları yükseklik olarak alçak bir yapıya sahip olmaktadır.

-Ters Dubleks: Dubleks yapıdaki kat planının yer değiştirdiği bir dubleks çeşididir. Apartmanların alt katlarından bulunan bu tür dublekslerin büyüklüğü metrekaresine göre değişmektedir. Yatak odaları ve banyo giriş katında, salon ve mutfak ise üst katta yer almaktadır. Ters dubleks, özellikle bahçe isteyen ve evcil hayvan besleyen kişiler tarafından çoğunlukla tercih edilmektedir.

-Bahçe Dubleks: Bu dubleksler ters dublekslere benzerler ancak bahçe dublekslerde giriş hep üst kattan olmaktadır. Bahçe dublekslerde giriş katta mutfak ve yatak odası, alt katta ise bahçeye açılan bir salon bulunmaktadır.


Etiketler: En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır