2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Discovery Sport ve Jaguar ile rekora koşuyor!

6 Kasım 2015

KKTC’de otomobil pazarı kan kaybediyor ama Discovery Sport ve Jaguar ile atağa kalkan Borusan Oto Kıbrıs yeni bir rekorun peşinde. Geçen yıla göre tam yüzde 70 büyüyen markanın hedefi, 100 araç satışına ulaşmak.Euro ve Sterlin kurundaki korkutan yükseliş, ekonomideki daralma, artan giderler ama sabit kalan gelirler derken otomobil sektörü bu darboğazdan olumsuz etkilendi. Türkiye’de pazar rekora koşuyor ama KKTC bu yılı düşüşle tamamlayacak!

Fakat her firma için geçerli değil bu grafik. KKTC otomotiv sektörünün kurumsal markası Borusan Oto Kıbrıs, daha şimdiden son yılların rekoruna imza attı. Geçtiğimiz sene yıl boyunca toplam 42 satış yapan firma, daha şimdiden 78 araca ulaştı.

Kendi içinde bile yüzde 70’lik bir sıçrayış gerçekleştiren Borusan Oto Kıbrıs’ta yüzler gülüyor. Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya, bu başarıyı paylaşmak için Kıbrıs’taydı, ekonomi yayıncılarıyla buluştu..

Değişen yönetim ekibi ve yeni modellerle Borusan Oto Kıbrıs’ın büyük bir ivme yakaladığına dikat çeken Uğur Sakarya, daha şimdiden 72 Discovery Sport, 6 da Jaguar satışı yapıldığını anlattı. Tam 20 satışın yapıldığı Ekim ayının ise Borusan Oto Kıbrıs için altın ay olduğunu vurguladı..

78 araç satışıyla kendi rekorunu kıran Borusan Oto Kıbrıs’ta hedef 100 araç. 2015’in ilk günlerinde Atıl Ayaz’ın hazırlayıp sunduğu Ekonomi Kıbrıs programında 100’üncü araç pastası sözünü veren Uğur Sakarya, basın toplantısında o yayını da hatırlattı, 2015’in 100’üncü araç pastayla noktalanacağını, yani 100 araç satışına ulaşılacağını söyledi..

Bu başarıda emeği geçen çalışma arkadaşlarını da kutladı.
Sohbet sırasında yeni müjdeler de verdi Sakarya. Jaguar’ın SUV modelinin Kıbrıs’ta ezber bozacağını, Borusan Oto Kıbrıs’ın 2016 yılında en prestijli otomotiv showroomuna kavuşacağını da sözlerine ekledi.

Bu sohbetin ve satışların detayları, Ekonomi Kıbrıs Prestige dergisinin 15 Kasım sayısında yer alacak..


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır