2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Deprem Sonrası Sıkı Denetimler Başladı

27 Şubat 2023

Gazimağusa Belediyesi’ne bağlı İmar Birimi, yapı denetimleri kapsamında 1 haftada yasal gerekçelere uymayan 3 inşaatı mühürleyerek yapımını durdurdu.
Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.Gazimağusa Belediyesi, deprem sonrası sıkı denetimlere başladı.

Bölge sınırları içinde yapı denetimlerini sürdüren Gazimağusa Belediyesi’ne bağlı İmar Birimi, denetimler kapsamında 1 hafta içinde yasal gerekçelere uymayan 3 inşaatı mühürledi ve yapımını durdurdu.

Sakarya Mahallesi’nde yapılan kontrollerde bir inşaat, 10 ayak mesafe gözetilmeden beton kolon inşa ettiği, yapının 3 katına kaçak betonarme yapı eklendiği ve bina içerisine kaçak şekilde demir profil kullanarak merdiven inşa edildiği tespit edilmesi üzerine mühürlendi.

Yine Sakarya Mahallesi’nde yapı denetimi kontrolünde bir inşaatta yapı denetimi prosedürüne uyulmadığı, mimar/mühendis ve yetkili makam kontrolü dışında beton dökülüp inşaata başlandığı tespit edilerek söz konusu inşaatın mühürlenmesi üzerine, sonradan yapı denetim prosedürlerinin tamamlanıp yerine getirilmesi ile söz konusu inşaatın mührü İmar Birimi ekipleri tarafından kaldırıldı.

Sıkı denetimlerin başladığı Gazimağusa’da inşaat ruhsatı olmadan ilerleyen projeler için de nasıl bir yol izleneceği merak konusu oldu.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: , , , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır