2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Carrington Group’tan çok özel bir proje; Gold Tower..

10 Mayıs 2016

Kıbrıs emlak sektöründe yatırım yapmayı düşünüyorsanız, işte size dikkat çeken bir proje. Carrington Group tarafından inşa edilen Gold Tower, kira garantisi veriyor. Şirket direktörü Şükrü Karakaya, Ekonomi Kıbrıs Prestige dergisinin konuğu oldu, detayları anlattı..EKONOMİ KIBRIS PRESTIGE – ÖZEL
Kıbrıs inşaat dünyasının göz dolduran projelerinden bu kez Gold Tower’ı sizlerle buluşturuyoruz. Carrington Group imzası taşıyan Gold Tower; konumu, tasarımı ve konseptiyle ilk olacak. Yatırımcısına yüksek getiri sağlayan kira garantisi veren Carrington Group, yeni projeler için de gün sayıyor.
Ekonomi Kıbrıs Prestige dergisinin Mayıs sayısının konuğu, Carrington Group Direktörü Şükrü Karakaya’ydı.
İşte Kıbrıs inşaat ve Kıbrıs emlak sektöründe büyük dikkat çeken o röportaj;

“KUZEY KIBRIS’TA İLK VE TEK OLACAK”
CARRINGTON GROUP’TAN ÇOK ÖZEL BİR PROJE; GOLD TOWER

Kıbrıs’ın tek ekonomi ve iş dünyası dergisi Ekonomi Kıbrıs Prestige’de keyifli bir projeyi, aynı zamanda kazançlı bir yatırım fırsatını paylaşacağız sizlerle.
Hızla gelişen Girne’de, daha da hızlı yükselen Gold Tower ile tanıştınız mı?
Kuzey Kıbrıs’ta ilk ve tek olacak konsepti, projenin sınırları aşan esin kaynağı, daire ve mağaza yapıları, fiyat seçenekleri ve çok dikkat çeken kira garantisi ile Gold Tower’a konuk oluyoruz.
Bu özel projeye imzasını atan Carrington Group Direktörü
Şükrü Karakaya ile birlikteyiz..

Projeyi konuşacağız ama önce size kısaca Carrington Group’tan bahsedelim. Carrington Group aslında tanınmayan, ambargolarla anılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin fahri yatırım elçisi gibi çalışan bir firma.
Bugüne kadar Girne, özellikle de Esentepe çevresinde tam 15 projeye imza attılar. Bu 15 projede, içinde apartman ve villaların yer aldığı tam 1062 konutun teslimatı yaptılar.
Fahri yatırım elçisi diyoruz, çünkü tanınmayan KKTC’de inşa edilen bu 1062 konutun çok büyük bir kısmını yabancı yatırımcılara sattılar. Yani KKTC ile yurt dışı arasında güçlü bir ticaret köprüsü kurdular.
Carrington Group şimdi bu güçlü yatırımcı ağını ve 15 yıllık tecrübesini, Kıbrıs’ın gözdesi Girne’nin merkezine taşıyor. Herkesin merakla beklediği, hayranlıkla izlediği Gold Tower projesini hayata geçiriyor..

AKILLI, ÇEVRECİ VE KİRA GARANTİLİ

Girne’nin en özel lokasyonlarından birinde hızla yükselen bir proje Gold Tower. Her geçen görüyor, her geçen merak ediyor. Hem Ekonomi Kıbrıs Prestige, hem de Kıbrıs’ın ilk ve tek emlak haber portalı Kıbrıs Emlak Merkezi adına soruyoruz; Nasıl bir proje Gold Tower? Siz bu projenizi nasıl tanımlıyorsunuz?
Tecrübenin, ileri teknolojinin ve çok cazip fırsatların buluştuğu bir proje diyebiliriz aslında. Çünkü Gold Tower projemiz, Kuzey Kıbrıs’ta ilk ve tek özelliği taşıyor. Konsept olarak Türkiye’de, İngiltere’de, Amerika’da yani yurt dışında var. Ama adamızda daha önce örneği olmayan bir proje. Tekrar vurgulamak istiyorum, Gold Tower ile Kuzey Kıbrıs’ta bu konseptte ilk oluyoruz.
Konumu, görünümü ve özellikleriyle projenin dikkat çektiği şüphesiz ama konsept konusunu biraz daha açar mısınız? Nasıl bir konsept bu?
Bu konsept ile bizim yapmak istediğimiz apart otel. Apart otel derken; yatırımcı bunu ister daire olarak alır ve kendi kalır, isterse otel olarak değerlendirir. Biz onun için kiralayıp, ekstra bir gelir elde edeceği bir yatırım olmasını sağlarız.
Yani her iki amaca da hizmet veren bir proje Gold Tower.

FİYATLAR 132 BİN 500 STERLİNDEN BAŞLIYOR
Sadece uzun süreli değil, günlük de kiralanacak bir yatırım olacak. Bizim kendimize ait bir sistemimiz var, 15 yıldır uyguladığımız. 15 yılda biz 1062 konut teslimi yaptık. Bu 1062 teslimin neredeyse yarısı yatırımcılarımıza ait. Bunların kiralanması, bakımı, işletmesini biz kendi sistemimizle sağlıyoruz.
Yurt dışında çalıştığımız acentelerimiz var. Onlar bize devamlı müşteri akışı sağlıyorlar. Müşterilerimize ait evleri biz başkalarına kiralıyoruz. Bunların kira getirisinden yatırımcıya gelir sağlıyoruz.
Dairelerin satış fiyatları nasıl?
132.500 sterlinden başlıyor fiyatlarımız.
Yatırımcı açısından sormak istiyorum. 132.500 pound verdik ve Gold Tower’dan bir daire aldık diyelim. Siz de kiralamaya başladınız. Kaç yılda bu yatırım kara geçer?
Yılda 24 hafta dolu olacak şekilde kiralama yapıyoruz. Buna göre hesaplarsak da yıllık %19,5 geri dönüşümüz var.
24 hafta dolu olmasının garantisi var mı?
Bizim amacımız zaten 24 hafta doluluk sağlayarak yatırımcıyı memnun etmek. Bunun sözünü veriyoruz ve sözümüzde de dururuz. Burada biz bu sıkıntıyı yaşamıyoruz. Şu anda 26 haftayı doldurmuş durumdayız. Özellikle bu yıl oran %30’ların üzerine çıktı. Bu gerçekten ciddi bir başarı. Neredeyse hiç boş kalmıyor evler.. Kış aylarında da mal sahipleri geliyor, yine boş kalmıyor.

GOLD TOWER GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMIYLA ÖRNEK OLACAK
Siz kira garantisi deyince, sohbetimizde rakamları öne almış olduk. Eminim yatırımcıları iştahlandıran bir bölüm oldu yaptığınız hesap. Şimdi gelelim tekrar projenin ayrıntılarına. Pahalı ve bol kesintili elektrikten bahsediyoruz ama nedense bir türlü güneş enerjisi gibi bir nimeti evlerimizde kullanmıyoruz derken, siz Gold Tower ile örnek olacak bir adım attınız. Nasıl bir teknolojisi olacak bu projenin?
Gold Tower’ı diğerlerinden ayıracak bir diğer özelliği, standartların üzerinde, teknolojik detaylarına önem verdiğimiz bir proje olması. Örneğin, merkezi jeneratör sistemine sahip. Bunun yanında kamera sistemi, girişte sekreter sistemi yer alacak. Her yönüyle akıllı bir bina olacak. Ortak alan aydınlatılmasında güneş enerjisinden sağlanacak, bununla birlikte evlerde de bir takım uygulamalar olacak. Depoların çatılarda olduğu, klimaların dışarıya sarktığı bir model olmayacak bu proje. Her ayrıntı düşünülerek planlandı. Çatıda depolar yerine, 4 tane penthouse var. Yani hem akıllı, hem de bir çevreci projeye hayat veriyoruz.
Başta söylediğiniz gibi konseptiyle, şimdi saydıklarınızla da içeriğiyle sektörün kalite çıtasını yükseltecek Gold Tower? Peki nereden ilham aldınız, var mı esinlendiğiniz bir proje?
Öncelikle şunu söylemem gerekir, biz Carrington Group ekibi olarak her yurt dışı ziyaretimizde gördüklerimizi inceler ve not ederiz. Ve bunları geldikten sonra paylaşırız, daha sonra da burada bunları nasıl geliştiririz diye toplantılar yaparız. Orada nasıl yapıldı, buradaki talebe göre biz onu nasıl şekillendiririz diye uzun zamanlar düşünüp, üzerinde çalışıyoruz.
Bu proje için de hem tecrübemizin, hem de aldığımız bilgilerin birleşmesi diyebiliriz. Ekip arkadaşlarımızla oturup, uzun mesailer harcayıp, kendi müşterilerimize göre kendi projemizi hazırladık.

“CARRINGTON GROUP GENEL MERKEZİ GOLD TOWER’A TAŞINACAK”
Kaç daire olacak projede? İşyeri olarak da kullanılacak mı?
Girne’nin merkezinde, Doğanköy Çemberi’nde yer alan Gold Tower projemiz 43 daire ve 2 ofisten oluşuyor. Bu iki iş yerinden soldakini, bir bankaya kiralamak istiyoruz. Sağdakini ise Carrington Group’un genel merkezi olarak kullanacağız. Muhasebe, inşaat bölümü, çizim bölümü, iç mimarlık, kiralık araç bölümü gibi departmanlarımız oraya taşınacak. Onun dışında da kiralama amaçlı otel konseptine geçeceğiz, bu ofis te orada olacak.
Bir buçuk yıl içinde, yani 18 ay gibi kısa bir sürede projenin tamamlanması hedefleniyor. İnşaat süreci hızla devam ederken, satışlar da devam ediyor Gold Tower’da. Şükrü Karakaya, yerli yatırımcıdan çok yabancı yatırımcının satın alma yaptığını söylüyor. Sözlerinin arasına bir de sürpriz sıkıştırıyor aslında, ‘yakında daha büyük bombalar patlatacağız’ diyor..

YENİ VE İDDİALI PROJELER GELİYOR
Gold Tower daha önce teslim ettiğiniz birbirinden şık 15 site projesinden çok farklı ve dikkat çekici. Bu çizgide yeni çalışmalarınız da olacak mı?
Tabi ki, konsept olarak çok sevdik bu projeyi. Bu konseptin daha da üstüne çıkmak, gelecek yatırımlarda hedefimiz olacak.
Çok yakında yeni projelerin haberlerini paylaşacağız. Bir iki ay içerisinde duyuracağız hem de. Üstelik bir değil, birkaç proje birden..
Yıllardır Kuzey Kıbrıs ekonomisine katkı sağlayan, yabancı yatırımcıyı ülkeye çeken, Gold Tower ile de Girne’ye farklı bir konsept katan Carrington Group ailesini kutluyoruz. Şükrü Bey’in bahsettiği yeni projelerin paylaşımı için de geri sayımı başlatıyoruz. Görülen o ki Kıbrıs inşaat ve Kıbrıs emlak dünyası için daha güzel günler çok yakında..
EKONOMİ KIBRIS PRESTIGE DERGİSİNİ ONLİNE FORMATTA OKUMAK İÇİN TIKLAYIN..


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır