2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Bungalov Ev Nedir?

31 Mayıs 2024

Bungalov ev ne demek? Emlak sektöründe sıkça duyduğunuz ev tipi olan bungalov evin tanımı Kıbrıs Emlak Merkezi’nde..Bungalov Ev nedir?

Bahçe, arsa ya da kiralık bir arazide kendinize ait bir yaşam alanı oluşturmanıza yardımcı olan bungalov ev, Hint dilinde küçük ev anlamına gelir.

Bungalov evlerde neler olur?
Bir bungalov ev, tek katlı bir konut tipidir ve genellikle bahçe veya doğal ortamla çevrilidir. Bungalovlar, düşük tavanlı, geniş bir verandaya sahip ve bazen ahşap bir yapıya sahip olabilir. Bu tür evler, rahat bir yaşam tarzı için geniş alanlar sunar ve genellikle yazlık veya tatil evi olarak kullanılır.

Bungalovların iç planı da diğer yapılara göre farklıdır. Genellikle büyük yatak odaları ya da açık kat planı yerine geniş bir oturma alanı ve az sayıda küçük odaları bulunur.

Dış cephesinde genellikle ahşap malzeme kullanılır. Ahşap bungalov evleri diğer tek katlı müstakil evlerden ayıran bir diğer özellik ise doğa ile daha uyumlu görünümleridir. Ahşap ev olarak da anılan bu yapıların metrekaresi küçük olduğu için genellikle daha az maliyetle inşa edilirler.


Etiketler: En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır