2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Baştaşlar Construction Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baştaş Kimdir?

9 Kasım 2022

Müşteri ilgisine göre projeler üretiyor. Metrekare değil, yaşam satıyor. Esentepe’ye değer katan konseptler geliştirerek Kuzey Avrupa’ya satış yapıyor.

Baştaşlar Construction Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baştaş Kimdir?Markalaşmaya ve profesyonelleşmeye önem veriyor.

İnşaatçı, yarışçı, denizci, sivil toplum kuruluşlarında yönetici.

Kıbrıs Emlak Merkezi kurumsal üyelerinden Baştaşlar Construction Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baştaş Kimdir?

20 Kasım 1972 Gönyeli doğumlu olan Ahmet Baştaş, ilkokulu Şehit Tuncer İlkokulu’nda, liseyi 20 Temmuz Fen Lisesi’nde tamamladı. Üniversiteyi Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde okudu. Askerlik görevini de gerçekleştirdikten sonra iş hayatına geçen Ahmet Baştaş, askerde de Güvenlik Kuvvetleri’nin mimarlığı yaptı.

5 yaşında Gönyeli Spor Kulübü’nün alt yapısında futbola başladı ve 21 yaşına kadar devam etti. Genç milli ve A milli takımda oynadı. Ortaokulda oynadığı voleybol takımında Türkiye üçüncülüğü aldı. Deniz sporlarına da ilgisi olan Ahmet Baştaş serbest dalgıçlık yaptı. Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin kurucusu ve aynı zamanda off road yarışçısı.

İş hayatının yanında sosyal derneklerde de aktif olan Ahmet Baştaş, başta Gönyeli Spor Kulübü ve Gönyeli Avcılar Kulübü olmak üzere birçok dernek ve kulüpte yöneticilik yaptı. Şu an kulüplere sponsorlukla destek vermeye devam ediyor. Esentepe Spor Kulübü, Gönyeli Spor Kulübü, Türk Ocağı Limasol Spor Kulübü ve Çatalköy gibi kulüplere de sponsorluk desteği sürüyor.

Babasının müteahhit olmasından dolayı 9 yaşından beri inşaatlarda olan Ahmet Baştaş 26 yaşında Baştaşlar Construction’ı devraldı.

Ata Kardeşler olarak 1968 yılında Kıbrıs Cumhuriyeti’ne kayıtlı müteahhit olarak başlayan baba Ali Baştaş da mesleğe çıraklıktan geliyor. 400’e yakın sosyal konut, meclis binası, Teknecik santrali gaz tribünleri, bir sürü özel kurum ve kuruluşa da iş yapan Ata Kardeşler büyük bir şirketti.

Ahmet Baştaş, üniversite hayatı boyunca inşaat şantiyelerinde görev alarak sektöre temelden giriş yaptı.
Ata Kardeşler’in ikinci şirketi olan Baştaşlar Construction’ı, 1998 yılında baba Ali Baştaş ve amca Ömer Baştaş’tan devraldı.

26 yaşında Baştaşlar Construction’ı devralan Ahmet Baştaş, genç yaşına rağmen zorlu süreçlerden geçerek şirketi yavaş yavaş büyüttü. Önce taahhüt işleriyle sektöre giriş yaptı. Özel kurumlara, devlete, Güvenlik Kuvvetleri ve Barış Kuvvetleri’ne taahhüt işi yaptı.

Kuzey Kıbrıs’ta ilk FİFA onaylı sentetik sahayı yaptı.

Ahmet Baştaş, 2004 yılında yap-sat sektörüne giriş yaptı. Yap-sat ve taahhüt işlerini beraber götürdü. 2013 yılında yap-sata daha çok ağırlık vererek bu süreçte Girne Amerikan Üniversitesi’nin birkaç bölüm inşaatını tamamladı. Hastanesinin kargasını yaptı. English School’un Nursery Bölümü’nü 4 ayda 3 bin m2 yaparak adada rekor kırdı.

Bir yanı kurumsal, bir yanı global, bir yanıyla da aile şirketi Baştaşlar Construction Direktörü Ahmet Baştaşlar, evli ve iki kız çocuğu babası.

Ahmet Baştaş, uluslararası bir yarışta şampiyon olmak, 5 yıl sonra tecrübelerini yazıya çevirmek ve çalışmaların ve tecrübelerin kalıcı olmasını sağlamak amacıyla akademisyenlik yapmayı hedefliyor.

 

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır