2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

4 Kasım 2022

Geçmişte bir nevi depolama alanı olarak kullanılan balkonlar, dekorasyon fikirlerinin gelişmesiyle ve özellikle de pandemiden sonra eve kapanma korkusu ile daha ferah ve kullanışlı alanlar olarak günümüzde yerini buldu.
Balkonunuza ufak dokunuşlarla keyifle zaman geçirebileceğiniz alanlar yaratmak için Kıbrıs Emlak Merkezi olarak hazırladığımız içeriğe göz atın.Birçok insanın hayali büyük bahçeli, yeşil alanda yaşamak olsa da maalesef bu her zaman mümkün olmuyor.

Ancak evinizde bulunan balkonları ufak dokunuşlarla günün yorgunluğunu atabileceğiniz ve güzel havaların tadını evinizde çıkarabileceğiniz huzurlu yaşam alanları oluşturabilirsiniz.

Balkonun fiziksel özellikleri önemli

Balkonunuza nasıl bir tasarım yapacağınızı belirlemeden önce balkonun fiziksel özelliklerine göre nasıl bir alan yaratmak istediğinize ve ihtiyaçlarınıza karar vermeniz gerekiyor.
Örneğin balkonunuz küçük ve geniş mi yoksa uzun ve dar mı? Belirleyeceğiniz konseptin balkonun özelliklerine uygun olması gerekiyor.
Sonrasında istediğiniz özelliklere uygun bir konsept belirlemelisiniz. Alanın nasıl olmasını istiyorsunuz? Rengarenk hareketli objeler mi yoksa daha sade ve yumuşak renkler mi? Tüm bunları belirledikten sonra geniş veya dar fark etmez, birkaç değişiklikle oturmaya doyamayacağınız, şık ve huzurlu alanlar oluşturabilirsiniz.

Balkon zemini

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra değişikliğe balkon zemini ile başlayabilirsiniz. Çok eski ve yıpranmış bir zemine sahipseniz basit döşemelerle veya çim halı ile bunu değiştirebilirsiniz.
Balkon zeminlerinde kullanılan zemin malzemeleri olan seramik,karo, parke, ahşap, beton, ahşap görünümlü seramikler balkonun daha zarif ve daha sağlıklı bir zemine sahip olmasını sağlar. Balkon yer döşemesi çeşitleri içinde yer alan ve en çok tercih edilen döşeme malzemesi olan yer karosu ekonomik olmasının yanında uygulaması da kolay olan bir malzeme. Balkon zemin kaplama malzemeleri arasında yer alan ve su geçirmez özelliği ile bilinen seramikler aynı zamanda estetik balkon dekorasyonları yapmak isteyenler için ideal bir seçenek. Su geçirmez balkon yer kaplama malzemelerinden biri de plastik esaslı PVC karolardır. Birbirlerine tutkal ile yapıştırılan ve su geçirmeyen PVC karolar diğer seçeneklere göre biraz daha pahalıdır. Balkon içinde doğallığın ön planda olmasını istiyor ve ekonomik bir zemin kaplama malzemesi kullanmak istiyorsanız en ideal seçenek ahşap yer karosu veya balkon parkesi kullanabilirsiniz.

Balkonun olmazsa olmazı çiçekler

Balkon dekorasyonunun olmazsa olmazı çiçekler. Çiçeklerinizi farklı saksılarla dekore etmek sizin zevkinize kalmış.
Geniş bir balkonunuz varsa, zevkinize uygun masa, sandalyeyle birlikte veya rahat bir koltukla bir balkon oluşturabilir, saksılarda yetişebilen sebzeler ve çiçeklerle balkonlarınızı organik bahçelere dönüştürebilirsiniz.
Eğer yeterli alanınız yoksa balkon demirlerinden sarkan askıları ya da tavana sabitlenen saksı tutucuları tercih edebilirsiniz.

Rahatlığınızı ön planda tutun

Balkonunuzda nasıl bir konsept belirleyeceğinize karar verdikten sonra boya ve zemin değişimi ile işe başladınız.
Balkonun olmazsa olmazı çiçekleri ve yeşillikleri de yerleştirdiniz. Sıra geldi konfor elde etmeye. Balkon dekorasyonu için eşya seçerken mutlaka işlevselliğinin yanı sıra konfor sağlamasına da dikkat etmelisiniz.
Çok yer kaplamayan, alanınızı kısıtlamayacak şekilde zevkinize göre mobilyalar yerleştirebilirsiniz. Ya da açılır kapanır şezlonglarla da yine aynı rahatlığı elde edebilirsiniz.

Balkon aydınlatması

Tüm hazırlıkları tamamladıktan sonra balkonunuza göz yormayacak renkte aydınlatma ile aydınlık verebilirsiniz.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır