2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Aysan ve Sinsan KKTC’yi aydınlatacak!

29 Haziran 2015

İŞTE DEV İHALENİN KAZANANI 10 bin değil, 20 bin değil.. Tam 45 bin yol armatürü, LED teknolojisiyle değişecek. Tüketim azalacak, vatandaşın ödediği aydınlatma bedeli azalacak. Kıb-Tek’in …İŞTE DEV İHALENİN KAZANANI
10 bin değil, 20 bin değil.. Tam 45 bin yol armatürü, LED teknolojisiyle değişecek. Tüketim azalacak, vatandaşın ödediği aydınlatma bedeli azalacak. Kıb-Tek’in dev tasarruf ihalesini kazanan Aysan ve Sinsan Konsorsiyumu büyük proje için imzaları attı..
İş dünyasının ve elektrik sektörünün gözü uzun süredir Kıb-Tek’in açtığı LED aydınlatma ihalesindeydi. Civa buharlı lambaların LED armatürlerle değişeceği ihalede Aysan-Sinsan, Vestel-Çeliksan, Cemdağ-E&S ile Kromplast-Mors kıyasıya rekabet etti. Verilen teklifler sonunda kazanan ise Aysan-Sinsan Konsorsiyumu oldu..
KKTC ekonomisine, özellikle de tüketicinin faturasına yılda tam 15 milyon liralık dev bir tasarruf sağlayacak bu değişim için, Kıb-Tek’te imza töreni vardı.
Aysan Led Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cumalı, Sinsan Teknik Yönetim Kurulu Başkanı Yurdaer Garip ve Kıb-Tek Genel Müdürü Mehmet Salih Gürkan masaya oturdu.
Kıb-Tek Genel Müdürü Gürkan projenin detaylarından bahsetti. Bunun bir aydınlatma değil, dev bir tasarruf projesi olduğunu söyledi. Projenin tamamlanması için bir buçuk yıllık bir süre öngördüklerini paylaştı.
Aysan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cumalı da Kıb-Tek’in tasarruf adına başlattığı bu değişim sürecinin, diğer ülkelere de örnek olacak bir çalışma olduğunu vurguladı.

DEĞİŞİM İÇİN GERİ SAYIM
Projenin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki uygulayıcısı Sinsan Teknik Yönetim Kurulu Başkanı Yurdaer Garip ise çalışmanın öncesi ve sonrasını anlattı. Aysan yönetimi ve Sinsan mühendislerinin ilk günden bu yana büyük bir hevesle bu projeye hazırlandığını, armatür değişimine başlamak için gün saydıklarını vurguladı..
Konuşmaların ardından dev ihale sözleşmesi imzalandı. Kıb-Tek Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Öztürk yapılan bu anlaşmanın KKTC için bir devrim olduğunun altını çizdi..
Bu proje, bu anlaşma medyada da yankı buldu. Birçok gazete, televizyon ve haber sitesi Aysan-Sinsan ortaklığına geniş yer ayırdı. Herkesin dikkatini çeken bu ihale sonrası, konsorsiyum da tüketiciye projeyi anlatan bir ilan hazırladı. Aynı gün tüm gazetelerde yer alan tasarımda tasarrufun boyutu ve vatandaşa teşekkür notu vardı.
Haberi noktalamadan gelin bir de ihaleyi kazanan firmalardan bahsedelim..

AYSAN VE SİNSAN HAKKINDA
Mehmet Cumalı’nın yönetim kurulu başkanlığını sürdürdüğü Aysan Led; Türkiye’de sektörün önde gelen firmalarından. 1974’ten bu yana bulvar, cadde, yol ve park aydınlatmaları konusunda en tecrübeli kuruluşlar arasında yer alıyor. Firmanın güçlü bir referans listesi var. Son teknolojiyi de yakından takip eden Aysan, başarısını Türkiye Cumhuriyeti Devlet Bakanlığı tarafından aldığı “2008 İyi Tasarım Ödülü” ile de taçlandırdı.
KKTC’nin şirketleşen ilk elektrik müteahhiti Yurdaer Garip’in yönetim kurulu başkanı olduğu Sinsan Teknik ise ülkenin ve sektörün tecrübeli şirketlerinden. Geniş hizmet ağı ve profesyonel kadrosu ile KKTC’deki birçok dev yapıda Sinsan imzası var.

www.www.kibrisemlakmerkezi.com


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır