2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Ara emri duruşmasına ERTELEME!

7 Eylül 2016

İskele’de Boğaz Hotel’e ait izinsiz yapıların büyük bir çoğunluğunun önceki gün sabaha karşı yıkılmasının ardından gözler yargıdan çıkacak karara çevrildi.İskele’de Boğaz Hotel’e ait izinsiz yapıların büyük bir çoğunluğunun önceki gün sabaha karşı yıkılmasının ardından gözler yargıdan çıkacak karara çevrildi.
Yıkım kararını durdurabilmek için mahkemeye başvuran hotel yetkilileri, duruşma öncesinde yıkımın gerçekleşmesi nedeniyle şu anki haliyle ‘statükonun’ devam etmesi için İskele Kaza Mahkemesi’nden ara emri kararı almış, duruşma 7 Eylül’e ertelenmişti.
Bugün görüşülmesi beklenen ara emri duruşmasını İskele Kaza Mahkemesi 23 Eylül’e ertelendi.
6 tanık dinlenmişti…
İskele Kaza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı huzurunda görüşülen duruşmada Boğaz Otel sahibi Mehmet Erülkü adına Avukat Menteş Aziz hazır bulunmuştu. Duruşmayı eski İskele Belediye Başkanı Halil Orun da izlemişti.
Dünkü ara emri duruşmasında Avukat Menteş Aziz, avukat Tamer Demirtaş, otel sahibi Mehmet Erülkü, Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi gece bekçileri Orhan Dursun, Mehmet Hasan Dursun, Avukat Erdal Öncül, eski İskele Belediyesi Müdür Vekili Aydın Çırakoğlu’nu tanık olarak dinletmişti.
Avukat Aziz, bölgedeki birçok yapının yıkılması sonrasında şu anki statükonun devam etmesini talep etmişti.
Mahkemeye rapor sunulacak
Mahkemede aktarılan olgular ışığında İskele Kaza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı ise söz konusu inşaat veya yapıların bugünkü halinin mahkemenin icra memurları tarafından derhal tespit edilerek, mahkemeye envantör sunulmasına emir vermişti.
Esendağlı, ara emrine yönelik istida dinlenip neticeleninceye kadar da bölgeye herhangi bir müdahale yapılması veya girilmesinden men edildiğini açıklamıştı.


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır