2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Apartman Merdivenlerinde Bunlara Dikkat!

16 Şubat 2023

Bir apartmanda yaşadığınızı ve depremin başladığını düşünün. Zamanınız çok kısıtlı ve bu kısıtlı zaman içinde evi nasıl tahliye edeceksiniz?
Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.Kuzey Kıbrıs’ta yakın dönemde gerçekleşen depremlere baktığımızda yıkıcı bir sarsıntı olmasa dahi, yaşanan en büyük zararlar panikten oluşuyor.

Deprem esnasında yaşanan panik ve korku aslında birçok kazayı da beraberinde getiriyor.

Bir apartmanda yaşadığınızı ve depremin başladığını düşünün. Zamanınız çok kısıtlı ve bu kısıtlı zaman içinde evi nasıl tahliye edeceksiniz?

Asansör demeyin bu çok riskli ve tek çıkış yolunuz merdivenleri kullanmak. Zaten uzmanlar da bağıra bağıra demiyor mu deprem sırasında kesinlikle asansör kullanmayın diye?

Kaçış esnasında komşunuzun dekorasyon amaçlı merdiven ayaklarına doldurduğu saksılar sarsıntı nedeniyle her yerde ve siz kucağınızda çocuk varken saksılara takılıp düştünüz ve başınızı çarptınız.

Yüzyılın deprem felaketi yaşanmadan önce bu gibi ayrıntılar belki de sadece merdivenden geçişinizi engellerken, bu detaylar artık hayati bir risk taşıyor.

Ne diyor Kuzey Kıbrıs uzmanları? ‘Her an 7,8 büyüklüğünde deprem olacakmış gibi yaşayın’. O halde hemen şimdi hazırlıklara başlayın.

Toplu yaşam alanlarını kısıtlayacak dekorasyonlarınızı ortadan kaldırın ve panik nedeniyle yaşanacak yaralanmalara sebep olmayın.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır