2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Amerikan Mutfak Nedir?

8 Eylül 2023

Kuzey Kıbrıs emlak sektöründe oldukça duyulan Amerikan mutfak ne demek? Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.Amerikan Mutfak Nedir?

Amerikan mutfak, açık mutfak ya da açık plan mutfak olarak da adlandırılır. Amerikan mutfakta, salon ve mutfak tek odada bir arada yer alır. Yaşam alanı ile mutfak arasında ayırıcı bir duvar bulunmaz.

Amerikan Mutfağın Avantajları Nelerdir?

Ortama modern bir hava katar.

Açık mutfağa sahip olan evler, doğru mobilyalar seçildiği takdirde daha modern bir görünüm sağlar. Eşyalar birbiriyle uyumluysa, çok şık bir görünüm yaratabilirsiniz.

Pratiklik sağlar.

Yemek odası ve mutfağın birbirine yakın olması, sofrayı hazırlama ve kaldırma sürecinde zaman ve pratiklik kazanmanızı sağlayabilir.

Alanı daha geniş gösterir.

Duvarlar, odanın sınırlarını belirlediği için küçük görünmelerine sebep olabilir. Ancak Amerikan mutfak tarzında, arada duvar olmadığı için oturma odanız daha geniş görünebilir.

Misafirlerle zaman geçirme imkanı sağlar.

Amerikan mutfaklar, yemek pişirirken evdekilerle sohbet edebilmenize, televizyon izleyebilmenize ve misafirlerle vakit geçirmenize imkan sağlar. Özellikle yemek yaparken, aile üyelerinizle eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Amerikan Mutfağın Dezavantajları Nelerdir?

Mutfak düzeni daha fazla önemlidir.

Mutfağın düzensiz olması, ortamın havasını bozabilir. Bu yüzden Amerikan mutfak söz konusu olduğunda, mutfağın düzenine, eşyaların birbiriyle uyumuna ekstra özen göstermeniz gerekebilir. Çünkü evinize gelen tüm misafirler, mutfağınızı görecektir.

Dağınıklık göz önünde olur.

Amerikan mutfakta, bulaşık, dağınıklık gibi gözünüze çarpan şeyler canınızı sıkabilir. Özellikle yemek yedikten sonra, göz önünde duran bulaşıkları bir an önce kaldırmak isteyebilirsiniz.

Koku her yere dağılabilir.

Amerikan mutfağın en büyük dezavantajı ise, yemek kokularının salona yayılmasıdır. Kapalı mutfaklarda, kokunun dağılmasını önlemek için camı açabilir ve kapıyı kapatabilirsiniz. Ayrıca siz yemeğinizi yerken aspiratörü çalıştırarak kokuların giderilmesini sağlayabilirsiniz. Ancak Amerikan mutfakta davlumbazı çalıştırmak, ortamda yüksek sese neden olabilir. Kapı kapama imkanı olmadığı için davlumbaz veya cam açık bırakılmalıdır. Aksi takdirde koku her yere dağılır.


Etiketler: En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır