2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Akıllı bina nedir?

16 Nisan 2024

Kuzey Kıbrıs emlak sektöründe oldukça duyulan akıllı bina ne demek? Akıllı binanın avantajları neler? Akıllı binayla ilgili merak ettikleriniz Kıbrıs Emlak Merkezi’nde…Akıllı bina nedir?

Farklı sistemlerin tek bir merkezden birbirlerine bütünleşmiş olarak çalıştırılabilmesidir.

Akıllı ev ve akıllı bina otomasyon sistemlerinde kullanılan birtakım elektronik cihazlar yardımıyla, ev ve bina sakinlerinin ihtiyaçlarına cevap verebilen, onların hayatlarını kolaylaştıran ve daha güvenli, daha konforlu ve daha tasarruflu bir yaşam sunan evleri akıllı binalar olarak tanımlayabiliriz.

Bu farklı sistemler, iklimlendirme, aydınlatma, motorlu perde-panjur, audio-video, kapalı devre kamera sistemi, yangın algılama, güvenlik, interkom, access giriş-çıkış sistemleridir.

Akıllı binanın avantajları

Akıllı bina kullanıcılarına tasarruf, konfor ve güvenlik sunabildiği sürece gerçek amacına hizmet etmiş olur.

Akıllı ev sistemlerinin ev kullanıcılarına, günlük hayatımızdaki birçok işleri otomatik olarak yerine getirilmesine olanak tanır.

Güneş doğarken panjur ve perdelerin otomatik olarak açılması veya istenilen ışık seviyesine göre otomatik olarak ayarlanmasını sağlar. Rüzgar hızına ve yağmur durumuna bağlı olarak panjurların otomatik kapanması sağlanabilir.

Dış hava koşullarına göre evin sıcaklığının istenilen değerlere getirilmesi, varlık detektörleri ile evin hollerinde ışıkların istenilen aydınlık değerlerine göre otomatik olarak yanması, herhangi bir alarm durumu, gaz kaçağı veya su baskınında vanaların otomatik olarak kapanması, bütün evin elektriğinin kesilmesi ve kullanıcının e-posta ile bilgilendirilmesi, bir akıllı ev sisteminde olması gereken ve kullanıcının bu sistemi alırken araması gereken başlıca özelliklerdir.


Etiketler: En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır