2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

1 metre kalıp, 6 buçuk sterlin!

13 Ocak 2016

Kıbrıs inşaat sektöründe dövize hassasiyet sürüyor. Konut fiyatlarından sonra, taşeronlar da dövize endeksliyor artık fiyatlarını. İskeleler artık sterlin ile alınacak. İşte yeni düzenlemenin ayrıntıları..Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği Başkanı Osman Amca, kalıp fiyatlarını dövize endeksleme kararı aldıklarını ve 1 metre kalıbın 6.5 Sterlin olarak belirlendiğini açıkladı.
Amca yazılı açıklamasında, üyelerinden gelen yoğun talep üzerine gelir-gider dengelerini sağlamak amacıyla ülke çapındaki kalıpçılarla toplantıda alınan kararın bağlayıcı olduğunu, uymayanlara disiplin cezası verileceğini bildirdi.
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Tüm malzemelerin dövize endeksli olmasından dolayı yaşadığımız sıkıntıları göz önünde bulundurarak oy birliğiyle bugünden itibaren sosyal giderlerimizi ve normal genel giderlerimizi karşılayabilmek için normal kalıp fiyatlarını dövize endeksleme kararı aldık. 1 metre kalıp fiyatı 6.5 Sterlin olarak belirlenmiştir. 1 metre karelik kalıp malzemesinin tedarik fiyatının 13 Sterlin olmasından dolayı fiyatı 6.5 Sterlin olarak belirlediğimizi belirtmek isterim.”
Amca, hem işyerlerinin rekabet edebilmesini sağlamak hem de mesleğin devamlılığını sağlamak için “ellerini taşın altına koyarak böyle bir girişim başlattıklarını” ekledi.


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır