2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Zeki Basri Estate Direktörü Zeki Basri Emlak Sektöründe Tek Yetkinin Önemini Anlattı

18 Temmuz 2022

Kıbrıs Emlak Merkezi kurumsal üyeleri arasında yer alan Zeki Basri Estate’in Direktörü Zeki Basri emlak sektöründe tek yetkinin önemini ve faydalarını anlattı. Detaylar röportajımızda.

zeki basri estate

Gayrimenkul sektöründe tek yetkili emlak acentesi ya da emlak danışmanı kimi mal sahibinin korkuturken kimini de memnun ediyor. Aslında yaşanılan tecrübelerden yola çıkarak hareket ediyorlar ancak bazen yanılabiliyorlar.

Zeki Basri Estate Direktörü Zeki Basri de, emlak sektöründe tek yetkili satışın faydalarını anlatıyor ancak doğru acentelerle çalışmak konusunda da uyarıyor. Daha hızlı ve daha doğru bir satış içinse tek yetkinin kaçınılmaz olduğunu söylüyor.

Detaylar röportajımızda.


“Müşterilerin Firmalara Olan Güven Sorunu, Kendi Acentemi Kurmamı Sağladı”

Zeki Basri olarak biz sizi tanıyoruz ancak okurlarımız için tekrar anlatır mısınız? Zeki Basri kimdir, emlak sektöründeki tecrübesi nedir?

Ben Gazimağusa doğumluyum ve 36 yaşındayım.  İskele’de ikamet ediyorum.

Mağusa’da şirketimiz var. Burada emlak danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Adanın genel olarak her yerinde portföyümüz var ancak ağırlıklı olarak Mağusa ve İskele bölgesinde hizmet veriyoruz.

Ben zaten uzun yıllar emlak danışmanlığı yaptım sonrasında kendi şirketimi açtım, Zeki Basri Estate olarak.

Çünkü hem yerel hem de yurt dışındaki müşterilerin emlak danışmanlarına ve bazı şirketlere inanılmaz güven problemi olduğunu gördüm. Bende bunu nasıl giderebilirim diye düşündüm ve “kendi kişiliğim, karakterim en büyük sermayemdir” diyerek bu şekilde şirketimizi kurduk. Danışmanlarım tamamen güvene dayalı bir şekilde hizmet sunuyoruz.

“Erken Sonuç İçin Tek Yetki Önemli”

Emlak sektöründe tüm acenteler tek yetkili almak ister ancak çoğu zaman olumlu sonuçlanmaz. Siz satışını yaptığınız birçok projede tek yetkilisiniz, bu başarıyı nasıl sağlıyorsunuz?

Güvenin ve dürüstlüğün önde olduğu bir şirket açtım ben.

Sonrasında yapmış olduğumuz işler ve referanslarımız doğrultusunda müşterilerimiz bizden tek yetkili acente olmamız istedi. Bizim talep ettiklerimizde bizi kırmadı.

Tek yetkili olduğumuzda biz ekstra efor sarf ediyor ve ekstra bütçeler harcıyoruz. Dolayısıyla o projenin satışı için elimizden gelenin en iyisini yapmak için uğraşıyoruz.

Satışta tek yetki almak çok önemli bir konu. Tek yetkiliyiz diye sadece biz satmıyoruz ürünü. Aynı zamanda diğer acenteler ile de çözüm ortaklıkları kuruyoruz. Sadece satış tek acente üzerinden ilerliyor ancak herkes kazancını alıyor. Mal sahibinin aklına bazen şu soru geliyor, tek yetkili olarak bu acenteyi seçtim ama başka acente satamaz mı? Hayır satabilir, müşterisi varsa başkası da satabilir, sadece satışı biz koordine ediyoruz. Burada önemli olan komisyon oranlarından ziyade proje sahibine ve müşterilere verdiğimiz sözleri tutabilmek.

Erken sonuç alabilmek adına tek yetkili satış önemli.

Şöyle düşünün, tek yetkili satışını aldığımız bir proje için, daha para almadan yetkili sözleşmemiz olduğu için cebimizdeki parayı, bu projenin, evin ve arsanın satışı için kullanıyoruz. Kendi kaynaklarımızla ilerliyor ve erken sonuç alıyoruz.

“’Tek Yetkili Acente’ Kaybettirmez, Kazandırır”

Müşterileri tek yetki konusunda uyarmak istediğiniz bir konu var mı?

Herhangi bir birey malını mülkünü satmak isterse, kesinlikle güvendiği bir acenteye tek yetkili versin. Bu kendilerine kaybettirmez kazandırır.

Bu arada da tüm emlak şirketlerine sesleniyorum;

Herkes tek yetkili çalışırsa, çok daha güvenli daha hızlı bir şekilde sonuca gidilir ve bu da şirket için müşteri memnuniyeti getirir.

Kıbrıs Emlak Merkezi’ne de bu konuda fikirlerimi paylaşmama olanak sağladığı için teşekkür ederim.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır