2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

T&B Property Management Direktörü Özgü Bayraktar’dan Yatırımcıya Kiralık Mülk Mesajı

3 Şubat 2022

Yatırım için aldığınız kiralık evleri profesyonellerin yönetmesini ister misiniz? Özgü Bayraktar T&B Property Management ve iş akışını anlattı. Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.Kıbrıs emlak sektöründe gayrimenkul alanların bir kısmı yaşamak, büyük bir kısmı ise yatırım için atıyor bu adımı. Uzun dönem veya kısa dönemde yapılan sterlin üzerinden kiralama ile yatırımını hızlıca geri almayı planlıyor yatırımcı.

Evin fiyatı belli, kira rakamı belli, şimdi gelsin paralar demekle olmuyor fakat bu süreç. Çünkü aldığınız gayrimenkul durduğu yerden size para kazandırmaz. Uğraşmanız, ilgilenmeniz, takip etmeniz gerekir.

Ve siz yurt dışından Kuzey Kıbrıs’a yatırım yapmış biriyseniz, işiniz pek de kolay değil.

Özellikle pandemi döneminde buna defalarca şahit olduk. KKTC’den gayrimenkul alıp, seyahat yasakları yüzünden uçamayan, kiracılarıyla birbirine giren, evi hasar gören ama hiçbir şey yapamayan çok kişinin şikayetini dinledik. Ve birçoğu yaptığı yatırıma pişman olmuş, bir an önce satış düşünüyordu…

İşte bu durumda mülk yönetim şirketleri öne çıkıyor. Sizin adınıza kiracı bulan, ödemeleri takip eden, tadilat gerekirse süreci yöneten…

Direktörlüğünü Özgü Bayraktar’ın yaptığı, Kıbrıs Emlak Merkezi kurumsal üyelerimizden T&B Property Management da bu sektörde hizmet veriyor.

Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapanların kiralama sürecini yönetiyor.

Peki gayrimenkul yönetim şirketleri Kuzey Kıbrıs’ta nasıl çalışıyor, neler yapıyorlar? Biz sorduk, Özgü Bayraktar yanıtladı.

2014’ten Bu Yana

Sizi tanıyarak başlayalım Özgü Bey. Ne zamandır bu sektördesiniz?

Merhaba, İsmim Özgü Bayraktar. 1982 Lefkoşa doğumluyum. Evli 2 kız çocuğu babasıyım. T&B Property Management bir aile şirketi olup ismini kızlarım olan Talin ve Toya’nın baş harflerinden almaktadır. Sektörde 2014’ten beri yer alan mülk yönetim şirketimiz aile yapısında olduğu gibi sıcak samimi ve güvenilir hizmet vermeyi amaçlamaktadır.  

Gayrimenkul sektöründe mülk yönetimi nedir?

Değişen ve gelişen gayrimenkul sektöründe mülk yönetimi artık gayrimenkul sahipleri için tercihin ötesinde bir ihtiyaç. Mülk yönetimi bir emlağın mülk yöneticisi tarafından belli bir ücret karşılığında mülk sahibi yerine yönetilmesidir. Mülk yönetimi hizmeti özellikle yatırım amaçlı edinilmiş gayrimenkullerin mülk sahipleri tarafından talep ediliyor. Artık kiralama hizmeti emlağın kiraya verilmesinin çok ötesinde. Emlağın günlük işleyişinden sorumlu mülk yönetim şirketimize ihtiyaç her geçen gün artıyor. 

Siz bu hizmeti nasıl veriyorsunuz? Şartlarınız neler?

Samimi ve güvenilir hizmet vermeyi misyon edinmiş şirketimiz gayrimenkul sahiplerine şu hizmetleri veriyor; Doğru kiracı seçimi mülk sahiplerinin menfaatlerinin korunması açısından oldukça önemli, özellikle mülk sahibi adına kiracı ile kesintisiz ve sağlıklı iletişimi sağlamak yaptığımız işin ayrılmaz bir parçasıdır. Mülkün ihtiyaç duyduğu bakım onarım tadilat işlerinin takibi ve çözümlenmesi zamanı olmayan mülk sahiplerinin en çok talep ettiği hizmettir. Kira ödeme takibi gelir gider takibi ve yasal gerekliliklerin takibinin kesintisiz yürütülmesi amaçlanmaktadır. 

Kimler bu hizmetten faydalanabilir?

Evini kiraya vermek isteyen, zamandan tasarruf edip işi profesyonellere bırakmak isteyen tüm mülk sahipleri bu hizmetten faydalanabilir. İster bir adaet daireniz olsun ister komple bina sahibi olun şirketimizden hizmet alabilirsiniz. 

Mülk yönetimi konusunda hangi konulara dikkat etmeliyiz? 

Bu konuda kiracı seçimi çok önemlidir. Mülkü kiraladıktan sonra yapılacak olan evin kontrollerinde kiracının eve zarar vermemesi bizim için önceliktir. Şirketimizden hizmet alan bireylerin veya kurumsal şirketlerin en çok özen gösterdiği konu kendi mülklerinin aylık kontrollerinin yapılması ve kendilerine raporlanmasıdır. 

Yatırımcılara mesajınız nedir?

Özellikle KKTC’de gelişen üniversite sektöründe öğrencinin ülkeye gelmesi ile konaklama ciddi bir ihtiyaçtır, bu bağlamda kira sektörünün bu yıl da olduğu gibi hep en verimli sektörlerden biri olacağı inancındayım. Çekinmeden kiraya uygun mülke yatırım yapmalarını önerebilirim. 

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır