yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Şifa Construction Direktörü Rüstem Ced Kuzey Kıbrıs gayrimenkul sektörünü değerlendirdi.

10 Haziran 2021

Lefkoşa’da gayrimenkul sektöründe yaşanan durgunluğu, açılımla birlikte dolaylı olarak hareketlenecek olan sektörü, pandemi sürecini ve yeni projeleri konuştuk Şifa Construction Direktörü Rüstem Ced ile. Detaylar haberimizde.

rüstem-ced-şifa-construction-kuzey-kıbrıs-emlak-inşaat-lefkoşa

Şifa Construction Direktörü Rüstem Ced Kuzey Kıbrıs gayrimenkul sektörünü değerlendirdi.

Kuzey Kıbrıs emlak-inşaat sektörü zor bir yıl geçiriyor. Hem pandemi, hem döviz kurlarında ki yükseliş hem de faiz oranları derken üçlü bir kriz yaşanıyor. Krizden en çok etkilenen bölgeler arasında Lefkoşa var. Yerel alıcıya hitap eden konutların satışında durgunluk söz konusu. Arsa-arazi satışları bir dönem çok hızlı olsa da o da durma noktasına geldi.

Ancak yurt dışı alıcısına ulaşan projelerde online satışlar devam ediyor. Yeni projeler açılıyor, yaklaşık 40 farklı ülkeye satışlar yapılıyor. Döviz geliri olanlar için Kuzey Kıbrıs yaşamak için daha uygun bir bölge haline gelirken, TL geliri olan yerli halk için aynı durum söz konusu değil.

Gayrimenkul sektörünü, açılım ile piyasada beklenen hareketi Şifa Construction Direktörü Rüstem Ced ile konuştuk. Yeni proje müjdesini de verdi Rüstem Bey. Keyifli okumalar.

“Yatırım Kararları Rafa Kalktı”

Piyasanın şu anki durumunu nasıl yorumluyorsunuz?

Özellikle Lefkoşa için konuşursak, oldukça durgun bir piyasa var. Sektör pandeminin etkilerinin yanı sıra dövizin yükselmesi ve kredi faiz artışları ile aynı anda mücadele etmek zorunda kalıyor. Parası olan da olmayanda önünü göremediği için yatırım kararını rafa kaldırıp beklemeyi tercih ediyor. Üçlü bir kriz söz konusu bu defa. Bu da ister istemez satışlara ve tüm sektöre yansıyor.

“Gayrimenkul Sektörü Genel Olarak Canlanacak”

Uzun zamandır beklenen bir haber geldi, seyahat kısıtlamalarının azaltılmasıyla piyasa hareketlenir mi? Beklentiniz ne yönde?

Piyasa mutlaka olumlu yönde hareketlenir. Sektör olarak Lefkoşa bölgesi için çok hareket beklenmese de genel anlamda bir canlılık yaşanacaktır. Dolaylı olarak esnaf, sonrasında diğer sektörler için canlılık başlayacak ve bu da gayrimenkul sektörüne yansıyacaktır diye düşünüyorum.

Pandemi dönemini nasıl geçirdiniz?

İnşaatı devam eden projelerimiz vardı, onları tamamlama üzerine yaptığımız çalışmalarla geçti pandemi dönemi. Teslimat sürelerine uymaya özen gösterdik. Yeni projeler için araştırma yaptık.

sifa-construction-bella-vita-lefkosa-villa-proje1

“İhtiyaca Göre Projeler Üretiyoruz”

Elinizde nasıl bir emlak stoğu var?

2 adet daire ve yeni projemiz Bella Vita’da muhteşem villalarımız var. Bella Vita yeni proje olduğu için stok olarak saymak doğru olmaz. Genel anlamda baktığımızda ise emlak stoğumuz yok diyebilirim. Bunun sebebi de her zaman müşterilerin ihtiyaçlarına ve isteklerine uygun projeler üretmemiz. Ve tabi şirket planlarımızın her senaryoya göre hazır olması.

“Eşsiz Bir Villa Projesi Başlıyor”

Yeni proje planınız var mı?

Yeni projelerimiz var. Proje tasarımını tamamladığımız yeni ve yine eşsiz bir villa projesi ile çıkacağız müşterilerimizin karşısına. Önümüzdeki 1-2 ay içerisinde oraya başlamayı hedefliyoruz ve detaylarını sizinle paylaşmak için oldukça heyecanlıyız.

Kıbrıs emlak sektöründeki gelişmeleri, yatırım fırsatlarını ve emlak ilanlarını portalımızdan Türkçe, İngilizce ve Rusça olarak takip edebilirsiniz. 

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: , , ,

Yorum yap

Listeleri Karşılaştır