2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Prime Pro Investment Brokerı Artiom Turcan Kıbrıs Emlak Merkezi’ne Konuk Oldu

20 Ağustos 2022

Prime Pro Investment Brokerı Artiom Turcan yabancı yatırımcının ilgisini, tercih ettiği bölgeleri ve Kuzey Kıbrıs’ı tercih sebeplerini anlattı. Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.

artiom turcan

Kıbrıs emlak sektörünün tecrübeli ismi Prime Pro Investment Brokeri Artiom Turcan Kıbrıs Emlak Merkezi’ne konuk oldu.

Yabancı yatırımcının Kuzey Kıbrıs’ı tercih sebeplerini anlatan, hatta yatırımcıların gayrimenkul alımında hızlı davranmaları gerektiği uyarısını yapan Artiom Turcan,  gelişen bölgeleri ve değerlenen yatırımları anlattı.

Keyifli okumalar..


“Emlak Fiyatları Gelecekte de Artmaya Devam Edecek”

Son zamanda Kuzey Kıbrıs’a yabancı yatırımcı ilgisi çok fazla. Bu artışın sebebi nedir?

Kuzey Kıbrıs şu ana kadar sadece Türkiye tarafından tanınıyor, ancak bu yabancı yatırımcıların ülkeye büyük para yatırmasını engellemez.

Bunun sebepleri sadece KKTC ekonomisinin yavaş ve istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etmesi değil, aynı zamanda yakın gelecekte emlak fiyatlarının daha da artacağı tahmin ediliyor.

Kuzey Kıbrıs’taki emlak fiyatları hakkında bir ayrıntı daha var; Sömürge geçmişi nedeniyle, alım-satım ve kiralama genellikle her zaman güçlü bir para birimi olan sterlin cinsindendir.

Kuzey Kıbrıs hem yerli hem de yabancı yatırımcılara rahatlık ve hemen hemen herkese ayrımcı olmayan bir iş ortamı sağlar.

Ülkedeki yatırım ortamının adadaki olumlu siyasi ilerlemeyle birlikte hızla iyileşmesi bekleniyor.

“Kuzey Kıbrıs Muhteşem Bir ‘B’ Planı”

Gayrimenkullere ilgi ve satın alma yoğunlukla hangi ülkelerden ve hangi bölgeleri tercih ediyorlar?

Son zamanlarda Avrupa’dan Kuzey Kıbrıs’a yatırımcı akını oldu.  Avrupa’da düşmanlıklar ve yükselen fiyatlar nedeniyle istikrarsız durum, insanları güvenli bir yer aramaya itiyor.  Baltık ülkeleri, Almanya, İngiltere ve diğer ülkelerden vatandaşlar KKTC’yi mükemmel bir “B” planı olarak görmeye başladılar.  Özellikle emlak fiyatları ve genel olarak yaşam Avrupalılara çok daha ucuz gözüktüğü için, yaşam kalitesi ve güvenlik seviyesi çok daha yüksek.

Avrupalılar, lüks otellerden hiçbir şekilde daha düşük olmayan, deniz kıyısındaki iyi gelişmiş konut komplekslerinde gayrimenkul yatırımı yapmayı tercih ediyor.  Favori bölgeleri İskele, Esentepe ve Girne’dir.

“Emlak Fiyatları, Avrupa’ya Kıyasla Çok Daha İstikrarlı Bir Artışa Sahip”

Yatırım yapmak için Kuzey Kıbrıs neden avantajlı bir bölge?

Şu anda Kuzey Kıbrıs emlak yatırımları için en iyi seçeneklerden biri.  Müteahhitler, müşterilere faizsiz taksit ödemesi, minimum peşinat, inşaatın sonuna kadar geri ödeme ve garantili kiralama hizmeti gibi satın alma için uygun koşullar sağlıyor.

Emlak fiyatları, son yıllarda Avrupa’ya kıyasla çok daha yüksek, istikrarlı bir artış gösteriyor.

Ortalama olarak, inşaat aşamasından projenin sonuna kadar fiyatlardaki artış yıllık %20’dir, bazı projelerde bu kâr %40’a ulaşmaktadır.

Turist sayısı her yıl artıyor ve bu da mülk sahiplerine pasif kira geliri sağlıyor.

“Yatırımcılar Hızlı Davranmalı”

 Peki yatırımcılara tavsiyeniz nedir? Gayrimenkul alımında nelere dikkat etsinler?

Mümkün olduğunca karlı yatırım yapmak istiyorsanız – hızlı bir karar verin, gayrimenkul alımını ertelemeyin, çünkü fiyatlar her ay tam anlamıyla Kuzey Kıbrıs’a olan yüksek ilgi nedeniyle yükseliyor.

Emlak fiyatları aynı seviyede kalırken, geniş bir gayrimenkul yelpazesi sunduğu ve ek hizmet, hukuki destek, müteahhitlere göre daha iyi koşullar ve hatta indirimler sağladığı için yetkili emlak acentelerinin hizmetlerinden yararlanmaktan çekinmeyin.

Kendi başınıza bir mülk satın alıyorsanız, yatırımınızı kaybetmemek için sözleşmenin ve proje belgelerinin tüm ayrıntılarını kontrol etmesi için bir avukat tutun.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır