2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Penthouse daire nedir? – Kıbrıs Emlak Merkezi

3 Ekim 2018

Kuzey Kıbrıs emlak sektöründe oldukça duyulan penthouse daire ne demek? Penthouse daireler nasıl yaygınlaştı, en çok hangi yapılarda görülür? Penthouse dairelerin özellikleri neler? Penthouse daireyle ilgili merak ettikleriniz, Kıbrıs Emlak Merkezi’nde…Penthouse Ne Demek?

Penthose daire, genellikle otellerde ve lüks apartmanlarda yer alan daire tipi olarak karşımıza çıkıyor. Bu tarz penthouse daireler, yapının en üst katında bulunuyor. Yapı asansörlerinde “P” harfi ile gösterilen tuşa basıldığı takdirde, asansör penthouse dairenin kapısında şahsa ait şifrenin girilmesi ile açılıyor.

“Penthouse” kelimesinin Türkçe karşılığına bakıldığında “çatı katı” ya da “teras katı” gibi kavramlarla karşılaşıyoruz. Ancak penthouse daireyi bu gibi kavramlarla tanımlamak, yanlış olur. Çünkü penthouse daireleri, ara katlarda da görmek mümkün.

Penthouse dairelerin yaygınlaşması nasıl oldu?

Penthouse dairelerin en önemli özelliği lüks olması. Bu nedenle lükslüğünden ve sunduğu imkânlardan dolayı penthouse daireye -halk arasında- “Kral dairesi” deniyor. Yaşadığımız çağda lüks konutlara yapılan talebin artmasıyla penthouse daire, konut sistemine yerleşmeye başlamış.

Penthouse daireler en çok hangi yapılarda görülür?

Modern mimari gereği günümüzde pek çok çeşitte binalar ve rezidanslar inşa ediliyor. Bu tip ev modellerinde de sıklıkla penthouse tarzı daire yapılarına rastlıyoruz. Özellikle lüks denebilecek apartmanlarda, lüks rezidanslarda ve lüks otellerde daha çok görülür.

Penthouse dairelerin özellikleri neler?

*Ara katlara yapılan ya da yapıların en üst katlarına inşa edilmesi,

*Yüksek tavanlı olması,

*Kartlı giriş sistemleri ya da parmak okumalı giriş sistemleri,

*Otoparktan dairenin bulunduğu kata kadar çıkan özel asansörler,

*Panoramik denilebilecek boyutta müthiş bir manzara imkânı,

*Penthouselar çatı katına inşa edilmeseler de geniş bir terasa sahip olmaları vb. özellikler.


Etiketler: En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır