2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Parke Seçimi ve Döşemesi Yapılırken Bu Önerilere Dikkat

15 Kasım 2021

Kuzey Kıbrıs’ta laminat parke incelemesi mi yapıyorsunuz? Peki nelere dikkat etmek gerekir? Parke sektörünün başarılı firmalarından Mustafa Aroğlu Ltd direktörü Mustafa Aroğlu, detayları Kıbrıs Emlak Merkezi okurları ile paylaştı.Yer döşemesi seçimi, Kuzey Kıbrıs evleri için önemli bir tercih. Hem hava sıcaklığı, hem de temizlik ihtiyacını düşünerek en ideal çözüme ulaşmak önemli.

Örneğin eski yıllarda sıkça evlere döşenen halıfleksler temizliğinin güçlüğü ve içinde barındırdığı toz ve mikroplarla alerjiyi tetikliyor. O yüzden son dönemde hızlı bir değişim var.

Yerine ne gelmeli sorusunun en yaygın cevabı, laminat parke oluyor. Laminat parke, masif ahşap parkeye alternatif sunulan bir ürün. Uygulama açısından pratik, fiyat olarak hesaplı ve masif ahşap parkeye göre bakım derdi yok kadar az.

Peki laminat parke seçiminde ve döşemesinde nelere dikkat etmek gerekir? Kuzey Kıbrıs’ta parke ihtiyaçlarına zengin içeriğiyle yanıt veren Mustafa Aroğlu Ltd. Direktörü Mustafa Aroğlu ile konuştuk detayları…

Hem yeni konut projelerinde, hem de mevcut döşemelerin değişiminde laminat parke öne çıkıyor. Nedir bu kadar tercih edilmesinin sebebi? 

Parkenin bakımı kolay, temizliği kolay. Leke ve kir barındırmaz. Koku ve alerji de yapmaz. Geçmiş 15-20 yılda parkeye dönüş oldu ve zengin bir görünüm sunmaktadır. Dayanıklılık açısından da çok avantajlıdır. Bizim 20 yıl önce döşediklerimizi başka bir yere taksak yeni diye kullanılabilecekken, başka bir ismi cismi bilinmeyen ürünlerin çok kısa sürede deforme olduğunu görebiliyoruz. Bu sebeple ürün seçiminde işi bilenlerle iş yapmayı çok önemli buluyorum.

Parke döşemenin püf noktaları neler? Uygulama sürecinde nelere dikkat edilmeli?

Parke bir kere ehil ellerde olmalı. Montajı yaparken gerekli hassasiyeti göstermezseniz bir müddet sonra parkelerin kalktığını, bozulduğunu göreceksiniz. Çünkü hareketli bir yapıya sahiptir. Sıcağa ve soğuğa göre esneme yapmaktadır. Bunu bilerek hareket edilmelidir. Bazen müşteriler de profil kullanılmasını istememesi durumlarda biz konuyu açıyoruz. Bu isteklerin gerçekleşmesi çok daha kolay olsa da ileride müşteriye daha çok zaman ve para kaybı yaşatacaktır. Daha önce yüzeyi mermer, seramik döşenmişse rahatlıkla üzerine parke döşenebilir. Sadece eski süpürgelikler sökülüp yeniden düzenleme yapılması gerekir. Aksi halde mevcut süpürgelikler üzerine bir çalışma yapılırsa oldukça kaba bir görünüm oluşturmaktadır.

Siz Mustafa Aroğlu LTD. olarak neler sunuyorsunuz tüketiciye?

Biz şirket olarak 2000 yıldına dünyanın en iyi parkesi Quickstep’in bayiliğini aldık. Uzun yıllar da başka parke getirmedik. Kilit sistemini icat eden dünyaya yayan Belçika markasıdır. Gelişmeye de sürekli devam eden bir firmadır. Dolayısı ile kalitede rakip edecek bir firma yoktur. Ürünlerinin de 25 yıla kadar garantisi vardır. Emsallerine kıyasla 10 kata kadar kullanım ömrü söz konusudur.

Dolayısı ile biz ürünlerimizin en iyisi olmasını, şikayet gelmemesini ve eşe dosta tavsiye edilmesini sağladık. Fakat TL’nin değer kaybı sebebi ile Çin malı ve Türk malı alternatifleri ile son dönemde fiyat olarak da alternatif çözümler sunuyoruz.

Parke kalitesinde ve montajında çok iddialıyız. Hiçbir firmanın bizim kadar bu konuda bilgi birikimine sahip olduğu kanaatinde değilim. Belki en çok satan biz değilizdir ama en kaliteli ürünü ve hizmeti sunan biziz.

Yabancılar da markamızdan dolayı bize çok ulaşıyor. Bildiğiniz üzere ülkemizde yerleşik hayat süren yabancılar da oldukça fazla ve mevcut markamızı çokça talep ediyorlar. Ellerinde ürün koduyla bize gelerek direkt olarak istediği ürüne ulaşabiliyorlar.

Biz parkenin en uygun fiyatlısından en uzun ömürlüsüne kadar 20 yıldır hizmet sunmaktayız.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır