yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Onur Bozkurt: “Taahhütlerimizi yerine getirecek şekilde organize olduk”

21 Mayıs 2020

Pandemi süresince yaklaşık 45 gün hayat durdu diyebiliriz Kuzey Kıbrıs’ta. Ancak ilk dalgayı başarıyla atlattı ve vaka sayısı sıfırlandı. 45 günlük bir iş kaybı ortaya çıktı. Northernland Construction Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Onur Bozkurt, ilk işlerinin projelerini taahhüt ettikleri tarihe yetiştirmek olduğunu ve ona göre iş planı çıkardıklarını anlattı.Northernland Construction Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Onur Bozkurt ile hem süreci nasıl yöneteceklerini hem de yeni dönem için yaptıkları hazırlıkları konuştuk. Şirket olarak online satışa hızlı başladıklarını, bunun için altyapı hazırlıklarının tamamlanmak üzere olduğunu ve çalışma önceliklerini paylaştı bizimle. İşte röportajımız..

“PROJELERİMİZİ TAAHHÜT ETTİĞİMİZ SÜREDE TESLİM EDECEĞİZ”

Haftalar sonra iş dünyası yeni dönemde çalışmaya başladı, siz şirketiniz adına nasıl bir başlangıç yaptınız?

Bir taraftan ülke pandemi ile mücadele ederken, diğer yandan bizler de teknolojiden yararlanarak, ekibimizle birlikte bu günlere hazırlandık.

Ofislerimizi devamlı dezenfekte ettik. Süreç başlar başlamaz, hijyen önlemlerini en üst seviyede uygulamaya başladık. Her ziyaretçi kontrol ediliyor, ateşi ölçülüyor, her ziyaret sonrası yeniden düzenleme yapılıyor. İlk haftamızı, yeni yol haritamızı çizmek, iş planlarımızı düzenlemek ve geleceğe hazır olma adına kısa vadede neler yapılabileceği üzerine yoğunlaştık. Şimdi planlarımızı uygulamaya başladık.

“İNSANLAR YATIRIM YERİNE YAŞANACAK EV ARAMAYA BAŞLADI”

Pandemi öncesi zamana göre iş hayatında değişenleri nasıl sıralarsınız?

Sektörde çalışan hemen hemen herkes yüz yüze toplantı yerine online toplantılara rağbet göstermeye başladı.

Salgın nedeniyle sadece Kuzey Kıbrıs’ta değil, tüm dünyada bir durgunluk söz konusu. İnsanlar yatırımdan çok yaşam odaklı ev alımı düşünmeye başladı. Kuzey Kıbrıs’taki pandemi ile mücadeledeki başarı, sağlık alt yapısının başarısı, insanlarımızın yaklaşımı, önümüzdeki süreçte, yabancı alıcılar için de burayı bir merkez yapacaktır.

Kısa ve uzun vadeli hedeflerinizde değişiklikler oldu mu?

Kısa ve uzun vadeli hedeflerimizde az da olsa değişiklikler oldu. Çünkü beklentiler değişti, bakış açıları değişti. Süratle buna uygun bir şekilde şirket olarak hazırlandık. Genç arkadaşlarımız, ekiplerimiz dünyadaki gelişmelere uygun olarak, yeni pazarlama teknikleri konusunda eğitildiler.

“45 GÜNLÜK ARAYI KAPATACAK ŞEKİLDE ORGANİZE OLDUK”

Yol haritanızda, öncelik sırasında neler var?

Önceliğimiz taahhütlerimiz. Müşterilerimize taahhüt ettiğimiz sürelerde projelerimizde sapmadan adımlar atıyoruz.

İş programlarımız hatta bu 45 günlük arayı kapatacak şekilde yeniden organize ediliyor. Taahhüt ettiğimiz proje teslim tarihlerine uygun davranıyoruz.

Tabii ki yeni projelerimiz de var. Bunları da vakit kaybetmeden hayata geçirmek için çaba harcıyoruz.

Yatırımcılarınız bu süreci nasıl değerlendiriyor?

Biliyorsunuz, şu an için ülkeler arası bir seyahat kısıtlaması var. Sadece bizde değil, tüm dünyada… Yatırımcılarımız, ulaşım olmamasından dolayı biraz süreci izlemeye geçtiler. Herkes, önünü görmek, buna göre planlama yapmak istiyor.

Bu uzun sürmeyecektir diye umut ediyorum ama şirket olarak gerekli tedbirlerimizi aldık. Biz tedbirlerimizi alıyoruz ve projelerimizi bu plan doğrultusunda ilerletiyoruz.

İsteğimiz, tüm bu kısıtlamalar kalktığı zaman, hazır bir şirket haline gelmek.

Yerel pazar için özel fırsatlarınız olacak mı?

Şirket olarak her zaman ülkemizdeki alıcılar ve yatırımcılar için mükemmel fırsatlar hazırladık. Buna devam edeceğiz.

Hatta yakın bir gelecekte, yeni bir tanıtım ve pazarlama için hazırlıklarımız tamamlanmak üzere. Bunu, en erken zamanda sizinle paylaşacağız.

“ONLINE SATIŞTA BİLGİ PAYLAŞIMI ÖNEMLİ”

Yurt dışı uçuşların kapalı olduğu dönemde, yurt dışı yatırımcılar için nasıl bir hareket planınız olacak?

Online satış ve pazarlama için tüm alt yapımızı kurduk. Çok yakında aktif hale gelecek. Yatırımcılarla temasımızı hiç kesmedik.

Ofisimizdeki arkadaşlar, bu kapalı dönemde ofise gelmediler ancak müşterilerimizle de teması kesmediler. Yeni dönemde online satış ve pazarlama konusunda da gerekli eğitimlerimizi tamamladık. Bu konuda dünyadaki yenilikleri takip eden bir şirket olarak, adaptasyonumuz da kısa sürede tamamlandı.

Yeni dönemde açıldığımız günden itibaren online satışlarımız devam ediyor. Web sitemize 360 derece ev tanıtımı, canlı destek hattı ve şantiyelerin anlık görüntülerini izleyebileceğimiz bir güncelleme geliyor. Bu da bu dönem için gerekli diye düşünüyorum. Online satış yapıyoruz ve şeffaf olarak bilgi paylaşmalıyız.


Etiketler: ,

Yorum yap

Listeleri Karşılaştır