2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Kat bahçesi nedir?

17 Ekim 2023

Kat bahçesi ne demek? Kat bahçesine neden ihtiyaç duyuldu? Kat bahçesinin özellikleri neler? Kat bahçesiyle ilgili merak ettikleriniz Kıbrıs Emlak Merkezi’nde…Kat bahçesi nedir?

Binalarda yeşil bir görünüm elde etmek ve bina içinde yeşil doku ile iç içe yaşanmasını sağlamak amacıyla, ortak alan veya bağımsız bölüme ait olmak üzere binanın cephe veya cephelerinde uzunluğu 3 metreden az olmamak şartı ile her biri en az 10 metre olan, binanın katlarında yer alan ve aynı zamanda kış bahçesi olarak da kullanılabilen bahçe düzenlemeleridir.

Daha çok balkon tarzı bahçelerdir. Balkonu andıran bu yapıların içerisinde minik havuzlar, minyatür ağaçlar ve çeşit çeşit bitki türüne rastlamanız mümkün.

Hem görkemli bir binada yaşayıp hem de doğa ile iç içe olabilme imkânı sunan kat bahçeleri, yeni konut projelerinin hemen hemen hepsinde yer alıyor.

Kat bahçesine neden ihtiyaç duyuldu?

Kat bahçesi, günümüz inşaat sektöründe binalar yükseldikçe kullanılan bir yapı türü. Arazi yetersizliği yüzünden betonarme yüksek binalar yapıldıkça kat bahçeleri diye bir terim inşaat sektörüne girmeye başladı.

Kat bahçesinin özellikleri neler?

*Yüksek binalarda ve binanın katlarında yer alır.

*Ortak alana veya bağımsız bölüme ait olabilir.

*Binanın cephe veya cephelerinde uzunluğu 3 metreden az olmamak şartıyla her biri en az 10 metre olur.

*Kış bahçesi olarak da kullanılabilir.


Etiketler: En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır