2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

İskele Long Beach İçin İnşaat Firmalarında Deprem Sonrası Pazarlama Süreci

3 Mart 2023

Kuzey Kıbrıs inşaat sektörünün gündemi, İskele Long Beach bölgesi için yapılan zemin uyarısı. Peki bu uyarı sektöre nasıl yansıdı? Kim ne diyor, hangi tedbirleri alıyor? Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde…Türkiye’de büyük hasara ve can kaybına sebep olan depremlerin ardından, bazı uzmanlar Kıbrıs adasını da riskli bölge olarak işaret ediyor.

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği de yaptığı açıklamada, İskele Long Beach bölgesinin zemini için uyarıda bulundu.

Hatta o bölgede yıllardır projeleri tartışılan, ruhsat ve tapu sürecinde kriz yaşayan bir yabancı sermayeli şirketin evlerinin duvarlarında Kahramanmaraş depremi sırasında çatlaklar oluştuğu, içeride de fayansların patladığını gösteren videolar dolaşıma çıktı.

İşte bu süreç, Kıbrıs inşaat sektörünün popüler bölgelerinden İskele Long Beach için genel bir endişeye sebep oldu. İddiaya göre bu tedirginlik, satışlara da negatif yansıdı.

“Dış Mihrak, Çürük Elma”

İşin içine para ve maddi kayıp girince bakış açıları da değişti bölgede.

Bir grup bu uyarılar, bu açıklamalar ‘dış mihrakların işi’ dercesine, riske karşı gözünü kapatıp, ‘buraya bir şey olmaz’ modunda. Herkesten de aynı duyarsızlığı bekliyor. Tıpkı Türkiye’de uyarılara rağmen bilime sırtını dönenler gibi… Bilimden uzaklaşıp, maddi çıkarlara odaklanmanın sonucunu herkes acıyla gördü.

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren, işine güvenen bilinçli bir grup ise bölgenin ve sektörün zarar görmemesi için, isimleri ve yaptıkları işler büyük de olsa, hızlıca çürük elmaların ayıklanmasından yana.

O yüzden devletin hızlıca sürece müdahil olup, denetimleri başlatmasını talep ediyorlar. Sektörün gündem konusu bu, şu sıralar.

İşini düzgün yapmayan, daha çok kazanç uğruna insan canını tehlikeye atan varsa, hızlıca tespit edilip sistem dışına atılmasını istiyor sektör temsilcileri.

Pazarlama Süreci Değişiyor

O yüzden yeni dönemde pazarlama argümanları da değişiyor artık. Mesleki tecrübesine, sermayesine ve inşaat kalitesine güvenen firmalar, satış toplantısında bu detayları masaya koymaya başladı.

Projenin zemin etüdünden temel yapısına, demir ölçülerinden beton çeşidine kadar paylaşımlar öne çıkıyor.

Yani işine hakim olan, farkını artık bu şekilde gösteriyor.

Eğer böyle giderse, bugüne kadar sadece satış fiyatına odaklanan, temel atmayı önemseyemeyen, yalıtımı yok sayanların tahtı sallanacak gibi.

Uzmanlara ve bilime karşı körüklenen ve örgütlenen tepki de bu yüzden olmalı!

Tedbir Şart

Kıbrıs Emlak Merkezi olarak bizim de okurlarımıza tavsiyemiz, dekoratif süslemelere değil, bu tarz hayati detaylara odaklanmaları yatırım yaparken. O yüzden firmaları araştırın, referans projelerini yerinde gezin, mali durumunu kontrol edin. Tapu veremiyorsa eğer, hediyelere aldanıp ilerlemeyin, neden veremediğini sorun.

Risk her yerde, önemli olan en iyi tedbiri alıp yola devam etmek.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır