yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Hançer İnşaat Direktörü Ali Hançer ile Kıbrıs emlak sektörü değerlendirmesi

12 Nisan 2021

Kuzey Kıbrıs Girne’nin lüks villa projesi için sona gelindi. Hançer İnşaat Direktörü Ali Hançer ile hem projeyi, hem de sektörü konuştuk.

ali hançer kktc

Hançer İnşaat Direktörü Ali Hançer ile Kıbrıs emlak sektörü değerlendirmesi

Pandemi sürecinde yaşanan en belirgin yaşam tarzı değişimlerinden biri de, daireden villaya geçiş… Özellikle sokağa çıkma yasakları döneminde dairelerinde kalanlar, villada yaşayanlara hiç olmadığı kadar imrendi. Bahçeli, havuzlu villalar kiralıkta ve satılıkta tekrar ilgi odağı oldu. 

Kıbrıs konut projeleri arasında dikkat çeken lüks bir villa projesi var yoğun ilgi gören. Projenin ismi Hançer Villaları. Girne Çatalköy’de konumlanan villalar, özgür bir yaşam isteyenler için ideal. 

Pandemiye rağmen inşaat süreci hızlanan Hançer Villaları, yatırımcısına ‘erken teslim’ sürprizi yapmaya hazırlanıyor. 

Projeyi ve sektörde son durumu Hançer İnşaat Direktörü Ali Hançer ile konuştuk. 

Anahtar Teslim İçin Geri Sayım

Hançer Villaları Kıbrıs Emlak Merkezi’nde dikkat çeken projeler arasında. Projede son durum nedir, nasıl ilerliyor?

Hançer Villaları projemiz oldukça iyi ilerliyor. İnşaat diliyle tabir edecek olursak eğer ince işleri bitirmek üzereyiz. Şunu söyleyebilirim, en geç 3 ay içerisinde projenin tamamını bitirip anahtar teslim hale getirmeyi planlıyoruz.  Seramik, mermer, alüminyum, boya ve gömme dolapların montajı kaldı geriye. 

Projeyi taahhüt ettiğimiz zamandan önce teslim edeceğiz, pandemiye rağmen. 

Kısa sürede bir showhouse yapmayı planlıyoruz. Nisan ayı itibariyle 1 villamızı showhouse olarak açacağız. Pandemiden dolayı bizim dışımızda gelişen bazı olaylar olabiliyor, bu da bizi geciktirebiliyor ancak tüm hızımızla devam ediyoruz. 

Projede durmak, beklemek veya askıya almak gibi bir durum bizim için söz konusu dahi olmadı. Elimizden geldiğince planlarımıza uyarak işlerimizi takip ediyoruz. 

Lüks Projede Kredi İmkanı

Pandemi döneminde daireden villaya geçmek isteyenlerin sayısı bir hayli fazla. Siz Hançer Vilları’nda ne tür fırsatlar sunuyorsunuz alıcılara?

Bu konuyu, daireden villaya geçme talebini biz de çok net gözlemledik. 

Bizim projemiz bölge ve kalite olarak çok değerli bir noktada. Denize yakın olması ciddi bir tercih sebebi. 

Çok sakin ve huzurlu bir bölgede proje. 

Lansman fiyatlarıyla satışa devam ediyoruz. Normal şartlarda lansman fiyatlarının üzerine çıkmamız gerekiyordu ancak pandemiden dolayı insanların alım gücünü düşünürsek, lansman fiyatlarından devam etmek daha doğru geldi bize ve fiyatlara zam yapmadık. 

Proje teslime hazır hale gelmek üzere, ayrıca kat ittifak koçanlarını da çıkartıyoruz. Banka kredisi ile almayı planlayan müşterilerimiz için bu çok önemli bu ayrıntı. Bu ay kat ittifak koçanlarımızı hazırlamış olacağız. 

Bütün nakdini ev alırken harcamak istemeyen veya kredi ile almak isteyen insanlara da yardımcı oluyor bu koçanlar. Çünkü bu koçanı bankaya götürdüğünüzde kredi alabiliyorsunuz. 

“Herkesin Beklentisi Seyahatin Açılması”

Hangi ülkelerden daha çok ilgi var projelerinize?

Kıbrıs’tan talep var, Türkiye, Almanya, İngiltere’den de ağırlıklı talep var. 

Villa alıcısı ile daire alıcısı farklı özellikler gösterebiliyor. Bizim projemiz villa projesi, seyahatlerin tamamen açılmamasından dolayı lokasyonu ve projeyi inceleyemiyorlar. Herkesin beklentisi seyahatlerin açılması. Adaya gelip görüp karar vermek istiyorlar. Yaptığımız görüşmelerden izlenimimiz bu. Umarız kısa sürede kontrollü bir şekilde bu duruma çare bulunur. 

“Araştırıp, İnceleyip, Doğru Kişiye Ulaşıp Satın Alma Yapsınlar”

Alıcılara bir mesajınız var mı bu dönemde?

Çok net olduğum bir konu var. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti pandemiden en az etkilenen ülke. Buranın doğası, güneşi ve huzurlu, yaşanılabilir bir memleket olması dolayısıyla alıcılar için çok güzel bir fırsat. 

Pandemiden sonra ciddi bir gayrimenkul talebi olacağı öngörüsündeyim, gayrimenkul kanadında bilgi ve tecrübe sahibi olan çözüm ortaklarımız da bizim gibi düşünüyor. 

Şu anda pandemiden dolayı fiyatlar hala çok cazip ve değerlendirilmesi gerekiyor. 

Pandeminin dünya genelinde yavaşlaması veya sonlanmasından sonra KKTC’ye ciddi bir talep bekliyoruz. Fiyatların bu talepten sonra bu noktalarda kalması mümkün görünmüyor. 

Firmaların çoğu şu an fiyatlarını stabil tutuyor. Pandemi sonrasında bu fiyatlar değişecektir. 

Kar marjlı alım yapmak isteyen yatırımcıların ve bireysel yatırımcıların konut alımı için çok uygun bir zamanda olduğunu düşünüyorum. 

Tüm yatırımcılar için şunu tavsiye etmek isterim: Araştırıp, inceleyip doğru mecralarla doğru kişiye ulaşıp satın alma yapsınlar..

“Talep 3 – 5 Kat Artacak”

Seyahat kısıtlamalarının kalkması gündemde,  piyasada nasıl bir hareket oluşacak, beklentiniz ne yönde?

Kesinlikle çok net söyleyeceğim, seyahat kısıtlamasının kaldırılması ya da gevşetilmesi ülke açısından çok ciddi anlamda pozitif bir etki sağlayacaktır.. 

İnşaat sektörü açısından baktığımızda, yatırımcıların hepsi aynı mantıkta yaklaşıyor, Kıbrıs’a gelip bir yatırım yapacağız ama en azından kendimiz görüp karar vermek istiyoruz. Gayrimenkul yatırımının projesi önemli, konumu önemli, tapusu önemli, inşa eden firma önemli. 

Bu ay ve Mayıs ayları itibariyle yabancı yatırımcıların ülkeye gelmesini bekliyoruz. Gündemde olan bir konu bu, ev karantinasının başlaması söz konusu. 

Gerek yurt dışında yaşayan KKTC vatandaşları, gerek yatırımcılar gerekse burada yaşamak isteyen insanların sayısının çok yüksek olacağını düşünüyoruz. Talebin ciddi anlamda artacağını düşünüyorum. Belki 3 belki 5 kat artacak. 

“3 Dil İle Neredeyse Tüm Pazar Payına Hakim Oluyoruz”

Kurumsal üyelerimize sağladığımız dijital marka değerine İngilizce ve Rusça’yı da dahil ettik. Artık haberler ve röportajlar ile adaya gelemeyen yabancı müşterilerinizle prestijli bir iletişim kanalı kurabilirsiniz. Sizin yeni versiyonumuzla ilgili görüşleriniz neler?

Şunu çok net ve çok ciddi söyleyebilirim ki, Kıbrıs Emlak Merkezi’nin yeni sürümü gerçekten çok profesyonel. Çok ciddi bir çalışma. 

3 farklı dil seçeneğinin olması bizim gibi firmalar için yani sizin kurumsal üyeniz olan firmalar için ciddi anlamda güzel oldu. Kişi her zaman kendi dilinde okuyabilmeli ve araştırabilmeli. Kem’in yeni sürümünde bizim artık böyle bir imkanımız var. Elinize emeğinize sağlık, bütün ekibe teşekkürler. 

3 dilde yayın yapıyorsunuz, bizim projelerimiz Türkçe, İngilizce ve Rusça yayında, neredeyse tüm Pazar payına hakim oluyoruz. Kuzey Kıbrıs’a talebi olan ülkelerin kullandığı dillere öncelik verdiniz. 

Çok başarılı ve içerik olarak çok ulaşılabilir. 

Bu röportaj fırsatı için de ayrıca teşekkür ederim..

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: , ,

Yorum yap

Listeleri Karşılaştır