Dil/Language

Mehmetçik Development Direktörü Saffet Sarper Kıbrıs inşaat projelerini ve Dumlupınar bölgesini anlattı!

Lefkoşa'nın lüks villa projesini yapıyor, yerli ve yabancı yatırımcıya prestijli seçenekler sunuyor. Mehmetçik Development Direktörü Saffet Sarper ile KKTC'deki inşaat yatırımlarını değerlendirdik.
Haber Tarihi: 20-03-2019

Kıbrıs Emlak Merkezi:

 

Mehmetçik Development’in hedefleri neler? Nereden başladı, nereye geldi ve nasıl ilerliyor?

Öncelikle şunu belirteyim. Ben 1980 Gazi mezunuyum. Mezuniyet arkasından askerlik derken 1983 yılından beri fiilen bu meslekteyim. O zaman tabi böyle toplu konutlar yoktu. Projeler yapıyorduk ve konutlar yapıyorduk.

Ben bir esnaf aileden geldim. Taş ocağı çalıştırıyordu babam sektöre yabancı değildim. 2006 yılına kadar böyle devam etti.

2005 yılına geldiğimizde tek tek apartman yapmak yerine site projelerine başlayalım diye karar aldık. İlk projemiz Sarper 1 2006 yılının başında başladı. 15 konuttu. Ham biu bölgeydi. Elektrik, su gibi alt yapı sistemlerini biz kurduk. Sarper 2-3-4 derken projeler ard arda devam etti. Bugüne kadar yaklaşık 150 konut inşa ettik.

Şu anda da 36 konutluk projemiz devam ediyor, bitme aşamasına geldik.

Lefkoşa Dumlupınar bölgesinde bu sitemiz.

 

Dumlupınar bölgesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Bölgeyi nasıl anlatırsınız?

Dumlupınar bölgesi Lefkoşa’nın en kıymetli bölgesidir. Ulaşıma en uygun bölgesi. Hiçbir şekilde alt yapı sorunu yoktur. Onu de bizzat uğraşarak biz çözdük. Elektronik haberleşmede fiber kablonun aktif olduğu tek bölgedir Dumlupınar. Bunu da gururla söylemeliyim ki, SOS Çocuk Köyü’nden buraya kendi imkanlarımızla biz getirdik. Telefon dairesinin katkısı yok. Malzemeden işçiliğine kadar getirdik. Üzülerek söylerim ki buraya kadar getirdiğimiz altyapıyı Telefon Dairesi insanlara ulaştıramıyor.

Bu bölgede ev alacak kişilerin alt yapı, güvenlik konusunda hiçbir sıkıntısı olmayacak.

Sakin ve elit bir bölge. Üst düzey bir yerleşim yeri.

Ham bir bölgeydi biz inşa ettik o bölgeyi diyebiliriz. Düzgün insanlarla başladık ve öyle de devam ediyor.

 


 

Projelerin satış fiyatları nedir peki?

Lefkoşa’nın en kıymetli bölgesi. Ancak gayrimenkul satış fiyatları arazi fiyatları yüksek ama bizim bitirmiş olduğumuz projelerin fiyatları fahiş yüksek değil. 125 bin-150 bin sterlin arasıdır villalar.

Gerçek değerleri 170-180 bin sterlindir. Bu fiyatlardan alanlar kazanır.

Projelerin hepsi Türk koçanlı.

 

Peki Mehmetçik Development’in hedef kitlesi kim?

Hemen hemen tümü yerli halk. Yurt dışından gelenlere de açılmaya başladık aslında. Şimdiye kadar yerel halkın alımlarına odaklandık.

Bu saatten sonra yurt dışından gelen yatırımcılara açığız ve bununla ilgili de çalışıyoruz.

 

KIBRIS EMLAK MERKEZİ