• Haber Ara
Dil/Language

Kuzey Kıbrıs'ta yatırım düşünenler için 3 kritik öneri!

Türkiye'nin ünlü ismi Selçuk Yöntem ile gündeme gelen Kuzey Kıbrıs emlak sektöründe dolandırıcılık konusu, yatırımcıyı korkutmasın... Çünkü KKTC inşaat projeleri çok ama çok kazançlı. Tek yapmanız gereken tedbirli adım atmak. Kıbrıs Emlak Merkezi olarak size 3 maddede tedbir yol haritanızı çizdik.
Haber Tarihi: 03-03-2019

Kıbrıs Emlak Merkezi:
Kıbrıs emlak sektöründe kazançlı fırsatlar ve yatırımın hızlı geri dönüş oranları unutuldu, birkaç gündür herkes Selçuk Yöntem'in dolandırılma iddiasını konuşuyor. 

İlk değil aslında, tek fark ünlü bir isim olması. 

Ünlü olduğu için medyada geniş yer tutması, "Kuzey Kıbrıs'ta dolandırıcılık" iddiasıyla binlerce kez haber olması...

 

Ekonominin zor günlerden geçtiği, emlak sektöründe satışların azaldığı bir dönemde, hiç de iyi olmadı bu gelişme. 

Fakat her şerde bir hayır vardır misali, belki de sektörün ve yatırımcının vakitlice tedbir alması için iyi bir örnek de sayılabilir. 

 

Kıbrıs'ın ilk ve tek emlak haber-ilan portalı Kıbrıs Emlak Merkezi olarak sıkça uyarıyoruz. 

Emlakçıları seçerken, inşaat firmalarıyla anlaşırken dikkat etmeniz gerekenleri sayfalarca yazdık, çizdik, sıraladık... 

 

 

Gelin şimdi bir özet çıkaralım. 

Kıbrıs'ta kazançlı yatırım yapın, hızlı gelir artışları yakalayın, fakat bunu kontrollü bir şekilde ilerletin...

 

1 - Emlak Firmasını İyi Araştırın

Eğer yatırım sürecinde bir emlak firmasıyla çalışacaksanız, firmayı mutlaka araştırın. Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği üyesi mi, değil mi bakın... Firmadan bir emlak danışmanıyla yola devar ederken de, kesinlikle o kişiye hızlı bir yatırım danışmanı testi uygulayın. Gerçekten konuya hakim mi, yoksa tek amacı para kazanmak olan tecrübesiz bir çaylak mı... Hatta banka hesaplarını bile sorun. Çünkü kendi ekonomisini yönetemeyen, size nasıl fayda sağlasın. Bunlar önemli detaylar. 

 

2 - İnşaat Firmasını İnceleyin

Diyelim ki emlak acentesi veya danışmanı size iyi bir proje önerdi. Hoşunuza da gitti. İnşaat firmasını iyice araştırmalısınız. Daha önce neler yapmış, referansları ne diyor, ekonomik durumu nasıl, inşaatı tamamlayabilecek mi? O yüzden firma sahibiyle bile tanışmanızda, sohbet etmenizde fayda var. 

 

3 - Sözleşme Şart, Parayı Siz Ödeyin

Sözleşmesiz çalışmayın kesinlikle. İşin adını koyun, resmiyete dökün. Ve Selçuk Yöntem'in yaptığı hataya düşmeyin. Yatırımınızın ödemelerini aracı üzerinden değil, direkt siz yapın. Yurt dışında yaşıyorsanız, bir gününüzü ayırın, Kıbrıs'a gelin ve işinizi orada tamamlayın.

 

Yatırımcı olarak siz bu tedbirleri alın, sonrasında da Kuzey Kıbrıs'ta kazanmanın tadını çıkarın. 

 

KIBRIS EMLAK MERKEZİ