• Haber Ara
Dil/Language

Kurucuoğlu İnşaat Direktörü Hasan Kurucuoğlu Banyan House konut projesini anlattı!

Lefkoşa’dan Girne’ye hızlı bir adım attı, projesiyle büyük beğeni topladı. Kurucuoğlu İnşaat’ın Banyan House evleri, Girne’nin yeni gözdesi Alsancak’ta tatil tadında bir yaşam sunuyor. Hem fiyatı, hem de erken teslim avantajıyla büyük ilgi görüyor.
Haber Tarihi: 21-05-2018

Kıbrıs Emlak Merkezi:


Gayrimenkul sektöründe birçok inşaat firması için faaliyet gösterdiği bölge sınırları var. Dışına çıkmıyorlar kolay kolay. Bildikleri, alıştıkları, yaşadıkları bölgede çalışıyorlar.

Bölge değiştiren, yeni yatırım kararları alanlar ise yepyeni hedeflerle ilerliyor. Hem hedef kitlesini yeniliyor bu adımlarla, hem de vizyonunu tazeliyor.

Yıllarca Lefkoşa bölgesinde konut projeleri yapan Kurucuoğlu İnşaat da Girne’ye göz kırpanlardan biri.

Direktörlüğünü Hasan Kurucuoğlu’nun yaptığı firma, Lefkoşa projeleri sürerken Girne’ye de iddialı bir proje ile ilk adımı attı.

Villa konforunda dairelerden oluşan Banyan House projesini ve firmanın yeni sürprizlerini konuştuk.

 

YATIRIMCIYA ÖZEL KONUT FIRSATLARI

Hızlı başladınız 2018 yılına. Aynı anda birçok projeyi hayata geçiriyorsunuz. Neler yapıyor Kurucuoğlu İnşaat?

Kurucuoğlu İnşaat şu an 7 ve 11 daireli apartmanlar gerçekleştiriyor. Bunun %80’i satıldı neredeyse. Ortaköy bölgesinde tuğla aşamasına geldik. Kısmetse Kasım ayı gibi teslim etmeyi planlıyoruz. 11 dairelik apartmanızda ise sadece penthouse dairelerimiz ve bir adet normal dairemiz kaldı.

Gönyeli’de de yeni başladığımız bir projemiz bulunmakta. Kurucuoğlu 8 projesi...

Bu proje biraz daha yatırımcı kitlesine hitap ediyor. 48 bin sterlinden başlayan fiyatlarla, Kurucuoğlu kalitesinde sunuyoruz. Lokasyon olarak duraklara  2 dakika merkeze yakın bir bölgede.

Alsancak’ta bir projemiz var: Banyan Homes... Bu proje biraz daha yabancı yatırımcıya yönelik. Kıbrıs’a gelip de yerleşmek isteyenler için hazırlanan bir proje. 8 daireden oluşuyor. Yüzme havuzlu, deniz ve dağ manzaralı bir proje.

 

 

“GİRNE’NİN PARLAYAN YILDIZI: ALSANCAK”

Lefkoşa’da apartman projelerine hız vermişken, bir anda Girne’de lüks bir konsepte geçtiniz. Çıkış noktası ne oldu Banyan House projesinin?

Çok yakın bir arkadaşımla birlikte çalışıyoruz o bölgede. Bu zamana kadar hep Lefkoşa bölgesindeydik. Girne bölgesi bizim için bir adım oldu. Bundan sonrada Alsancak bölgesinde de ilerleriz diye düşünüyorum.

Alsancak bölgesi çok güzel bir bölge. Bu bölgelerde yatırımlar günden güne artmaya başladı. Alsancak bölgesi bana göre Girne’nin parlayan yıldızı.

Ben zaten 2-3 sene önce Alsancak’tan yatırım yapın diye söylemiştim. Bugün bakıyorum ki, söylediğim de doğru çıktı.

2-3 sene önceki fiyatlarla şimdiki fiyatlar bir değil.

Sevdiğim, değer verdiğim ve yıldızının daha da parlayacağını düşündüğüm Alsancak’ta Kurucuoğlu İnşaat olarak biz de varız.

Bu bölgeye ve yatırımcılarımıza özel Banyan House projesini tasarladık.

Butik ve özel bir konsepti var. Gerçekten tatil tadında, villa konforunda bir yaşam sunuyoruz Banyan House sakinlerine.

85 bin sterlinden başlıyor fiyatlarımız..

Proje Aralık ayında teslim edilecek.

Kurucuoğlu İnşaat olarak hedefimiz 1 senede projeleri anahtar teslimiyle kullanıcıya devretmektir. Ekibim çok güzel, onu söylemek isterim. Ekibime müteşekkirim.

Alsancak’ta sürpriz projemiz de olacak. 2018 sonu 2019 başı için bu tarz projelerimiz var. Detayları çok yakında paylaşacağım.

 

 

“KIZIMIZIN ADINI YENİ PROJEMİZE DE VERİYORUZ”

Hayırlı olsun tekrar.

Dönelim Lefkoşa’ya. Gönyeli ve Ortaköy dışında da projeleriniz geliyor. Okurlarımız için biraz tüyo alalım...

Yenikent projemiz var. Kurucuoğlu 9...

Hatta Kurucuoğlu Renk koyacağız apartmanın adını. Kısmetse kızım doğacak, onun adı da Renk oluyor. Onun ismini koymak istedik.

Bu da 3+1 ve 2+1’lerden oluşmakta. Yenikent bölgesi Lefkoşa’nın en prestijli bölgelerinden bir tanesi.

Tam villalar içerisinde güzel bir proje hazırlıyoruz. Bu proje yatırımcıdan ziyade, alıp da kalmak isteyenler için çok güzel ve lüks bir seçenek.

Fiyatlarımız 58 bin sterlinden başlayacak. 3+1 ise 75 bin sterlinden başlayacak.

 

“LEFKOŞA’YA YATIRIM YAPIN, KAZANACAKSINIZ”

Lefkoşa için yatırım çağrınız var. Nedir sebebi?

Şu an herkes Lefkoşa’ya yatırım yapsın. Bugün Girne de olan yükselme, Lefkoşa’da da olacak.2-3 sene önce Girne’de 55 bin sterlin olan daireler, bugün 100’e kadar çıktı. Sıradaki şehir Lefkoşa. Elinizde 1 kuruş varsa, 1 kuruş daha borçlanıp Lefkoşa’da yatırım yapın. Özellikle daire alın. Kıbrıs’ı besleyen üniversitelerdir ve sayıları hızla artıyor.