• Haber Ara
Dil/Language

Kıbrıs emlak sektöründe çelik ev dolandırıcılığı!

Ev sahibi olma hayaliyle biriktirdikleri parayla dolandırıldılar. Kıbrıs emlak sektörü, yeni bir dolandırıcılık krizini konuşuyor. İşte detaylar.
Haber Tarihi: 25-06-2019

Kıbrıs Emlak Merkezi:

Sormadan, sorgulamadan, firmayı araştırmadan paralarını verdiler, dolandırıldılar.

Kıbrıs emlak sektörü yeni bir dolandırıcılığı konuşuyor.

Müteahhitler Birliği’ne üye olmadığı halde Boğaziçi’nde sakin 2 kişiden, çelik ev yapacağı vaadiyle, sahtekârlıkla binlerce lira alan Altın Bilek Çelik Yapı Direktörü Bekir Bayram aleyhine 4 gün tutukluluk emri temin edildi.

Meselenin tahkikatını yapan polis memuru Osman Üreten, zanlının müteahhitler birliğine üye olmamasına rağmen direktörlüğünü yaptığı A.B çelik yapı isimli iş yerinde faaliyette bulunduğu ve 2018-2019 yılları içerisinde Yeni Boğaziçi köyünde bir şahıstan kendisine çelik ev yapmak maksadıyla 260.000 TL para aldığı ancak yerine getirmediğini aktardı.

Tutuklanan zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini belirten Üreten hakkında bugün iki şikâyetin daha alındığını aktardı. Yücetürk şahadetine devamla, 24.6.19 tarihinde alınan ikinci şikâyette zanlının ayni köyde sakin A.T den çelik yapı yapmak maksadıyla 180.000 TL aldığı ve yapmadığını belirtilerek bir şikayetin de Güzelyurt’tan geldiğini aktardı.

Güzelyurt sakini E.Y nin de zanlıya kendisine çelik ev yapması için para vermiş olmasına rağmen yapının sadece bir kısmının yapıldığına dair beyanı olduğunu aktaran Üreten şikâyetçinin henüz polise gelip ifade vermediğini belirtti.

Üreten şahadetine devamla bugün alınan şikâyetlerle ilgili tahkikatını salimen yürütebilmesi maksadıyla zanlının 4 gün daha poliste tutuklu kalması yönünde emir verilmesini talep etti.

Olguları değerlendiren yargıç Umut İnan zanlının 4 gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.

 

NOT: İşte bu yüzden yatırım düşenen herkese diyoruz ki, karar almadan önce mutlaka araştırın. Firmayı inceleyin, hakkında çıkan haberleri okuyun. Kıbrıs Emlak Merkezi'ne bakın, gerekirse canlı destek üzerinden operatörlerimize sorun. Sonradan pişman olmamak için, tedbir şart... 

 

KIBRIS EMLAK MERKEZİ