Dil/Language

Evde yapılabilecek hobiler – Kıbrıs Emlak Merkezi

Evde olmanın hepimizin faydasına olduğu bu günlerde çalışmanın yanı sıra hayatımıza bir hobi kazandırmak mümkün. Pek evde yapabileceğimiz hobiler neler?
Haber Tarihi: 19-03-2020

Kıbrıs Emlak Merkezi:

Birkaç gündür evlerimizdeyiz ve bu durumun ne kadar süreceği henüz belli değil. Bu süreyi kendiniz için daha keyifli bir hale getirmek ister misiniz?

Bu süreçte evde olmamız hayati bir önem taşıyor. Evde durmaktan sıkılmamak için paketlerde ki pirinç, bulgurları sayandan tutun da balkondan şarkı söyleyenlere kadar olan süreci hepimiz biliyoruz. Kendimize bir hobi edinmek de şu günlerde önem kazandı.


Zamanımızı verimli geçirmek ve bu anlardan keyif almak, hobiler sayesinde mümkün olabiliyor. Tabii bir de hobilerinizi, en huzurlu olduğunuz yerde, yaşam alanınızda yapabilirseniz her şey mükemmel.

Enstrüman çalmak, dil öğrenmek, film izlemek, kitap okumak, kağıt katlama sanatı olan origami evde yapılabilen hobilerden; fakat biz şimdi evde yaparken hem güzel zaman geçirebileceğiniz hem de ev dekorasyonuna katkı sağlayabileceğiniz hobilerden bahsedeceğiz. Çünkü evinizi tasarruflu bir şekilde yenilerken keyifli zaman geçirmek en güzeli. İşte, bu doğrultuda “Evde hobi olarak ne yapabilirim?” sorusuna verdiğimiz cevaplar:

Evinizi Renklendirmenin En Keyifli Yolu: Obje Boyama

Birkaç yıl önce pek çok insanın boyama kitapları alıp onları boyadığını yani bunu hobi edindiğini fark etmişsinizdir. Hatta belki siz de onlardan birisiniz. Peki; hem boyama yapıp hem de evinizde hoş, belki de kullanışlı dekoratif ürünlere yer vermeye ne dersiniz? Hobi boyaları bu konuda size yardımcı olmaya hazır.

Hobi boyaları sayesinde ahşap, cam, tuval, taş, metal, plastik, hatta duvar üzerinde bile çalışabilirsiniz. Zemine uygun bir şekilde seçeceğiniz hobi boyaları yardımıyla istediğiniz deseni ya da rengi uygulayabilirsiniz. Ayrıca uygulama yapacağınız alanı tek renk boyayabileceğiniz gibi farklı renklerle farklı desenler de oluşturabilirsiniz.

Mesela son dönemlerin popüler uygulaması dekoratif taş boyama tam bu dediğimize uygun bir çalışma alanını. Oldukça kolay ve bir o kadar da zevkli olan taş boyama sanatı ile ilgili kendinizi geliştirebilirsiniz.

Konu boyama ve yüzeyler üzerine bir şeyler çizme olunca “Ama benim bu konuda yeteneğim yok.” diye düşünebilirsiniz. Hiç çekinmeyin; çünkü bir modelin çıktısını alıp ana hatlarının iç kısımlarını kestikten sonra kağıdı yüzey üzerine yapıştırabilir ve kolaylıkla uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Tabii bir şeyler çizmeden boyama yapmayı da tercih edebilirsiniz. Tepsi, kutu, askılık, hatta sehpa gibi boyanabilir ahşap objeleri renklendirerek güzel zaman geçirmek ve bu ürünlere evinizde yer vererek alana hareket katmak bizce de çok güzel fikir.

 

Sıcak ve Samimi Evlere Açılan Kapı: Ahşap Oymacılığı

Evde hobi fikirleri konusunda daha farklı seçeneklere açıksanız ve uzmanlaşabileceğiniz bir hobi arayışındaysanız size önerimiz ahşap oymacılığı. Elektrikli hobi aletleri sayesinde bu uğraş ile evinizde yer verebileceğiniz birbirinden güzel tablolar yapabilirsiniz. Hatta bu tablolar, özel günlerde sevdiklerinizi mutlu edebilecek hediyeler bile olabilirler.

Tabii bu arada dilerseniz ahşap oymacılığının ardından, üzerinde çalıştığınız ahşapları da hobi boyaları ile boyayabilirsiniz.

 

İhtiyaçları Tasarruflu Bir Şekilde Karşılamanın Sırrı: Kendin Yap Fikirleri

Videolarını izlemekten hepimiz çok keyif alıyoruz. Ancak iş yapmaya gelince “Acaba yapabilir miyim?” diye düşünüp mesafeli davrandığınızı tahmin edebiliyoruz. Merak etmeyin; size uygun kendin yap fikirlerini bulmanız mümkün. Kendin yap fikirlerini gerçekleştirmek hem çok eğlenceli hem de tasarruflu bir ev yenileme imkânı sunuyor.

Örneğin kendin yap projeleri sayesinde masa lambasından kitaplığa, mumluktan saksıya kadar ihtiyacınız olan pek çok ürünü yapabilirsiniz. İlham alacağınız fikirler için ise Youtube’da araştırma yapabilirsiniz.

 

Evde Hobi Köşesi Oluşturmak

Hobi malzemelerinizi aldınız, sizin için belki de büyük bir tutku haline gelecek hobiniz için kolları sıvadınız. Peki, hobinize odaklanmak için özel bir alan yaratmaya ve bu sayede yaşam alanınızı daha düzenli kılmaya ne dersiniz? İster balkonda, ister çalışma odasında… Hobi köşesi fikrini evinizin uygun bir alanında oluşturabilirsiniz.


Bu dönemde de emlak ve inşaat sektöründeki gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin..

KIBRIS EMLAK MERKEZİ