2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Fazilet Dönmezoğlu 2021-2022 Perde Model ve Renk Modasını Yazdı

29 Ekim 2021

Modada geçmişe dönüş… Dekorasyonda tercih bir kez daha kumaş perdeler. Peki en şık seçimler için püf noktalar neler? Fazilet Dönmezoğlu perde önerilerini Kıbrıs Emlak Merkezi okurları için paylaştı.

fazilet dönmezoğlu perde

Cesur Hamleler; Tarz Sahibi Perdeler

Yakın zamana kadar çok moda olan jaluzi ve stor perdeler, Fransız balkonlu veya teraslı evlerin artmasıyla birlikte yerini yeniden kumaş perdelere bıraktı. Gelelim 2021-2022 perde model ve renk modasına…

Keten ve yerleri süpüren uzun perdeler en öne çıkan modeller… Tüm dekorasyona hakim olan doğaya dönüş perdelerde de etkisini gösteriyor. Ve keten kendi doğal renginde perdelerde yer buluyor. Ketenlerde tercih edilen ham kumaşlar açık renklere yönelimi de destekliyor.

Boncuklu perdeler, koyu renk perdeler ve storların yerini bıraktığı doğal kumaşlı ham keten perdeler ve tüller İskandinav tarzı ve minimalist dekorasyona da uyum sağlayabilir. Ayrıca yine 2022 yılına damga vurması beklenen 70’li yıllar retrosu ile de uyum sağlayabilen keten perdeler, bulundukları ortama huzur ve dinginlik kazandırabilecek özellikler taşıyor.

Yatak odalarına daha koyu perde

Salonda kullanıldıklarında, yine keten ve pastel renklerinde bir L koltuk, açık ahşap mobilyalar ya da ayışığı renginde mobilyalar ile buluştuklarında, ortamı daha da ferahlatacak olan bu perde modelleri, yatak odasında biraz fazla ışık sızmasına sebep olabilir. Loş ve mahrem olması tercih edilen yatak odalarında fazla ışık sızmalarını önlemek amacıyla daha koyu renk ketenler tercih edilebileceği gibi, ekstra fon perdesi de kullanılabilir.

Çocuk odalarına daha renkli seçimler

Çocuk odalarına yönelik perde tasarımları geniş bir yelpazeyi içeriyor. Hem storlarda hem kumaş perdelerde, çok renkli ve desenli tasarımlar yer alıyor. Çocuğunuzun hem zevkine, hem genel anlamda odanın dekorasyonuna uygun seçimler yaparken daha özgür davranabilirsiniz. Öte yandan, küçük bebek odalarında, pastel ve sakin tonlar her zaman daha fazla öneriliyor. Huzurlu ve güvenli bir kozada olduğunu hissetmesi için ham keten bebek odaları için de yerinde bir tercih olabilir.

Geometrik desenler

Perdelerinin dekorasyonu belirlemesini isteyenler, geometrik desenlere sahip seçimler yapabilirler. Bu baskın görüntü uygun kumaştan bir lambaderle desteklenebilir, kırlentler ile zıtlık tercih edilebilir. Bu tür perde seçiminin çok cesur bir hamle olduğu unutulmamalıdır.

Fazilet Dönmezoğlu

Fazilet Decoration Ltd Direktörü

 


Etiketler: , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır