2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Ev Dekorasyonunda Eşsiz Dokunuşlar

13 Eylül 2021

Ev dekorasyonunda eşsiz olmak için neler yapmalı, neler yapmamalıyız? Nasıl bir dekorasyon muhteşem bir atmosfer oluşturur? Fazilet Decoration Direktörü Fazilet Dönmezoğlu yazdı.Eşsiz ve ‘Unique’ Olmak

Evet biraz iddialı bir başlık gibi gözükebilir. Aslına bakacak olursak, dekorasyon modasında kişiye özgü tasarımları çok seviyorum. Dekorasyon konusunda eşsiz ve ‘unique’ olmak ne demek? Bunu örneklerle açıklayayım.

Mesela alan mimarisine ve ev mimarisine uygun, kişiye özel desen ve dokulardan oluşan, dekorasyona uygun, tarz sahibi perde modelleri oluşturmak bunlardan birisi.

Bunun yanında özel tasarım perde ile eşleşecek ve bu kış dekorasyon modasına damgasını vuracak, yine özel tasarım postlardan bahsediyorum. Perde dekorasyonunda dokulu ve ‘unique’ desenlere açıkçası bayılıyorum. Çünkü tarz sahibi ve iddialı modeller kullanmak gerçekten profesyonel dokunuş gerektiriyor. Ve bu profesyonel dokunuş eşsiz bir atmosfer yaratıyor.

Bu sebepten tarz sahibi ve iddialı modelleri tercih eden müşterilerimize yardımcı olurken daha da heyecanlanıyorum. Mobilya renklerini daha soft ve sakin seçen müşterilerimize dekorasyonel fikirlerimizi verirken, perde, renk, doku ve modelinde kesinlikle iddialı ve vurucu olmalarını öneriyorum.

Yani her zaman alanda iddialı tek bir ürün olmalı. Mobilya detayının vurucu olmasını tercih eden müşterilerimiz her zaman perde ve diğer dekorasyonel detaylarda daha sakin tercihler yapmalı. Bu moda dünyasında da böyle. ‘Tek bir star parça olmalı’, aksi taktirde kalabalık, karışık ve yorucu bir görüntü oluşur.

Dekorasyon dünyasında veya moda dünyasında (bu iki konseptin matematiği aynı bence) küçük detaylarda şıklık yaratmayı ve bir hikaye oluşturmayı çok seviyorum. Örneğin bu sene de çok favori olan krom rustik ve perdeyi asmak için duvara montelenen kolların, evin tarzı ile aynı olması, ev içerisinde bulunan aksesuarların rengi ve dokusu ile eş olması çok önemli. Hatta tasarım perde dokularının mobilya kumaşı ve dokusu ile en azından benzerlik göstermesi gerektiğini düşünüyorum. Yatak odalarında, özel tasarım perde kumaşlarının yatak runnerı, yatak örtüsü ve yastıkları ile aynı olduğu zaman şahane bir bütünlük ve şıklık sağlanmış oluyor. Aynı şekilde kumaş perdeler ile tül perdelerin aynı desen kombini ev dekorasyonunda, evi şık ve farklı gösterecek bir diğer trik.

Gerek özel tasarım dekorasyon modasında, gerekse özel tasarım kıyafet modasında benzersiz, farklı, kendine özgü, fark yaratan, şıklık katan, akılda kalan tüm detayları oluşturmak ve eşleştirmek gerçekten tecrübeye dayalı profesyonel bir iş. Ve ben bunu severek yapıyorum.

Unutmamak gerekir ki tüm bunlara sahip olmak, kalbinizin hızla çarpması ve doğru yerde olmanız ile mümkün.

Yazımı çok sevdiğim bir cümle ile tamamlamak istiyorum.

Çok sevdiğim bir söz vardır: “STİL VE MODA ARASINDAKİ FARK KALİTEDİR”

Fazilet Dönmezoğlu
Fazilet Dönmezoğlu Decoration LTD
Kıyafet Tasarımı TheBabe (Selma Çilek Özel Tasarımı)


Etiketler: , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır