2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Dörter Construction Direktörü Begüm Dörter Kıbrıs Emlak Merkezi’ne Konuk Oldu

17 Mart 2022

Gazimağusa ve İskele’de farklı konseptlerde inşa ettiği konut projeleriyle öne çıkıyor Dörter Construction. Farklı yaşam tarzlarına farklı tasarımlar ve opsiyonel yaşam alanları sunan firmanın Direktörü Begüm Dörter konuğumuz. Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.2011 yılında kurulan ve Kuzey Kıbrıs’ta inşaat sektöründe faaliyet gösteren Dörter Construction, kısa sürede inşa ettiği konseptlerle, yaşam alanlarına ayrıcalık katıyor. Farklı yaşam alanlarına farklı çözümler sunan ve bunları aynı projede harmanlayan firmanın yeni projesi Yeniboğaziçi’nde inşa ettikleri, Olive Court.

Gazimağusa ve İskele bölgesinde aynı anda farklı projeler inşa eden, hem villa hem de rezidans konut projelerinde markalaşan firmanın Direktörü Y. Mimar Begüm Dörter konuğumuz.

Hem yeni projeleri olan Olive Court projesini hem de proje oluştururken hangi detaylara dikkat ettiklerini konuştuk Begüm Dörter’le.

Keyifli okumalar..


“Özgün Mimarimiz İle Farklı Yaşamlara Uygun Projeler Tasarlıyoruz”

Bize Öncelikle Dörter Construction’u anlatır mısınız? Ne zaman kuruldu, kaç konut inşa etti şimdiye kadar ve hangi bölgelerde yatırım yaptı?

Dörter Construction, 2011 yılında kurulmuş, metrekarelerle değil santimetrekarelerle çalışan bir inşaat markasıdır. Kısa sürede emin adımlarla yükseliş gösteren firmamız 500’den fazla hane inşa edip müşterilerine koçanlarını teslim etti.

Dörter Construction ilk olarak Tuzla bölgesinde proje uygulamaya baladı. Sonrasında da Gazimağusa şehir merkezinde ve son 3 yıl içerisinde de yoğunluklu olarak İskele ve Yeniboğaziçi bölgelerinde faaliyet gösteriyor. Sahip olduğumuz farklı bakış açısı ile oluşturduğumuz özgün yapılar, farkımızı ortaya koyuyor.

Dörter Construction, insanlar için ince düşünülmüş yaşam alanları tasarlayan bir marka olmayı hedeflemektedir. Nefes gibi can veren ve yaşamın vazgeçilmezi haline gelen işler yapmak için yola çıkan Dörter Construction’ın farklı yaşamlara ve tarzlara uygun projeleri bulunmaktadır.

Bizler, müşterilerimizin yaşam kalitesini yükseltecek mekanlar inşa ediyor, işlevsel ve estetik anlamda da bire bir düşünülmüş, güvenli mekanlar tasarlıyoruz. Çünkü Dörter Construction olarak, sizlerin yaşam kalitenizin, yaşadığınız alanların kalitesiyle daha da zenginleşeceğine inanıyoruz.

Tasarım aşamasından uygulamaya ve kullanılan ürünlerin kalitesine kadar, tüm ayrıntılar özenle seçiyoruz ve konusunda uzmanlaşmış kişiler olarak sizlerin mutluluğu için çalışıyoruz.

Yaptığımız işlerde daima tasarımın insanlar için bir lüks değil, yaşam biçimi olması birinci hedefimiz olacak.

“Yatırım Rotamız: İskele ve Yeniboğaziçi”

İskele ve Mağusa bölgesinde yatırımlarınız var neden bu bölgeleri tercih ettiniz?

Dörter Construction olarak il projelerimize, Gazimağusa’ya bağlı olan Tuzla’da başladık. Sonrasında Gazimağusa şehir içi yatırımlarıyla devam ettik. Bunun başlıca sebepleri arasında tabii ki Gazimağusa’nın yerel bölgemiz olması başta geliyor. Bu bölgeleri potansiyel yatırım alanları olarak görmemiz de etkili oldu tabii.

Özellikle adanın en büyük üniversitesinin yine Gazimağusa’da olması ve liman şehri olması, yatırımlarımızı bu bölgeye yapma nedenlerimiz arasında.

Son yıllarda yoğunluklu olarak İskele ve Yeniboğaziçi bölgelerine yöneldik, bunun en önemli sebebi de potansiyel müşterinin yabancı olması ve coğrafi olanaklarımızı, bu bölgelerdeki projelerde daha çok kullanabiliyor olmamız.

Yerel bir firma olarak en temel tasarım yaklaşımımız coğrafi ve çevresel değerlerimizi projelerimize adapte etmekle başlar. Her iki bölgede de en büyük avantajlardan biri şehre yakın ama bir o kadar da sakin olarak değerlendirebileceğimiz koşulların olması. Tüm bu değerleri göz önünde bulundurduğumuzda, İskele ve Yeniboğaziçi bölgelerinin yatırım yapmak için çok mantıklı olduğu gerçeği kaçınılmazdır.

“Bakış Açımız ve Projelerimiz Bizi Diğer Firmalardan Ayırıyor”

Hedef kitleniz hangi ülkeler ve bu ülkelerle çalışırken öncelikleriniz neler?

Dörter Construction olarak, birçok hedef kitle için farklı proje çözümleri sunuyoruz. Gazimağusa merkezde hızlı şehir hayatına adapte olabileceğiniz apartman daireleri inşa ediyoruz. Yeniboğaziçi’nde farklı aileler için birbirinden farklı tasarlanmış müstakil konut ve apartman projemizde de yine en lüks konut yaşam konseptiyle, daha mütevazi konut yaşam tarzını aynı site içinde yorumluyoruz.

Farklılıkların özgünlüğü getirdiğine ve özgünlüğün de kaliteyi yaşamımıza kattığına inanıyoruz. O sebepten tek tip proje ve hedef kitle belirlemiyoruz. Daha kişi odaklı, butik çözümlerle müşterilerimize olanak sunuyoruz. Bu bakış açımız, bizi yerel tasarım odaklı bir firma olarak diğer firmalardan ayrılmamızı sağlıyor.

“Pandemi Döneminde Olumsuzlukları Fırsata Çevirdik”

Pandemi dönemini nasıl geçiriyorsunuz, şirket olarak bu dönemde öncelikleriniz değişti mi?

Pandemi dönemi, Dörter Construction için olumsuzlukları fırsata çevirme dönemi oldu diyebiliriz. Pandemi bize evimizin, ne kadar da hayatımızda önemli bir yeri olduğunu, hayat tarzımızı ve ruhsal psikolojimizi ne kadar da etkilediği gösterdi. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabildiğiniz bir konut içerisinde geçirdiğiniz vakit ile ihtiyaçlarınızı azami olarak karşıladığınız bir mekan da yaşamak arasındaki farkı sorgulamaya başladığımız salgın döneminde; farklı yaşam tarzları için farklı yaşam alanları tasarlama eğilimimiz çok değer gördü. Bu durumda firmamızın kısa sürede nitelikli ve başarılı işler yapmasına olanak sağladı. Bilginin gücüyle tüm felaketler fırsata çevrilebileceğini firmamızın ilerleyişiyle kanıtlamış olduk. Dörter Construction olarak hep kişi odaklı, butik ve kişiye özel tasarımları hayata geçirme eğilimimiz ilk günden beri birincil yaklaşımımızdı. Pandemide bu özerk yaklaşımımız daha da artarak devam etti. Üzerine son yılların teknoloji ve ihtiyaçlarını da ekleyerek daha çağdaş projelere yürüyoruz.

“Yılların Tecrübesini Olive Court Projesinde Harmanladık”

Yeni bir projeye imza atıyorsunuz, Olive Court. Bize projenizi anlatır mısınız? Projeyle ilgili nasıl geri dönüşler aldınız? Yerli/yabancı yatırımcılar neden Olive Court projesini tercih ediyorlar?

Son günlerde büyük bir heyecanla çevrede bir ilk olan, OLIVE COURT projemizi satışa sunduk.

Bu projenin gelişmesinde temel oluşturan konsepti de ilk kez yine Dörter Construction olarak Tuzla bölgesinde yapmıştık. Etkili ve başarılı bir proje olmuştu. Bu konsepti daha da geliştirerek yerel ve özgün ruhu içinde barındıran eşsiz Olive Court projesini yarattık. Projemizi tasarlarken müstakil ev konforunda çağdaş apartman daireleri fikrini, site toplu yaşamı ile birleştirdik. Olive Court projesi Dörter Construction için yılların tecrübesini ve deneyimini harmanlayarak yorumlandığı bir tez olarak karşımıza çıkıyor.

Şimdiye kadar aldığımız tüm yorumlar çok olumlu, bu durum da bize yaptığımız projenin ne kadar da doğru olduğunu gösterdi.

Toplamda 12 dönüm arazi üzerine inşa edilecek olana Olive Court projesi, 6 bloktan ve 56 daireden oluşuyor.

Daireler arasında 3 farklı tipimiz mevcut. Bunlar zemin kat teraslı 3+1 daireler, 1. kat teraslı loft 2+2 daireler ve teraslı loft 3+2 daireler. Tüm tiplerin teras ve yeşil alanları kendi içinde farklılıklar gösteriyor.

Zemin kat teraslı evlerimizde her konutun kendine ait teraslarıyla sarılmış toprak bahçesi olacak. Tüm bu farklı yaklaşımlar projeye değer katarak; ev sahiplerinin kendilerini özel hissedip yaşam tarzlarına göre konutları içerisinde şekillenmelerine olanak sağlıyor.

olve court kıbrıs

Örneğin; Teraslı loft 3+2 olarak tanımladığımız dairemiz bir müşterimiz tarafından 4 yatak odalı 4+1 daire olarak kullanılabilirken bir başka müşteri tarafından 3 yatak odalı ve iki salonlu yani 3+2 dediğimiz konsepte kullanılabilir.

Çeşitlilik Olive Court projesinde yine projenin değerini arttıracak en temel yaklaşım olarak kurgulandı.

Her birey robotlar gibi aynı hayatı, aynı mekanlarda yaşamak zorunda değil; zaten bu durum pek de mümkün olmadığından yanlış toplu konut projeleri başarısızlıkla sonuçlanıyor. Proje yapılırken potansiyel değerlere göre; ki bunlar yerel, çevresel, coğrafi, kişisel vb. olarak profesyonelce irdelendi.

Bu durumda neden Olive Court’dan yatırım yapmanız gerektiğini çok iyi açıklıyor.

Eşsiz ve her zaman değer kazanmaya devam edecek; mimari nitelikleri ile sürdürülebilir bir proje.

Projenin tasarım konsepti ve yaklaşımı dışında diğer en önemli kısmı da kullanılacak malzemelerdir. Dış cephe de ve yine iç mekanlarda yerel olarak yaygın kullanımı olan en kaliteli malzemeler düşünülmüştür.

Tabii toplu yaşamın sunduğu olanaklarla yeşil alanlar, açık – kapalı yüzme havuzu, hamam, spor salonu ve sağlık merkezi aktiviteleri proje içinde çağdaşça yorumlanarak müşterilerimize sunuluyor. Yine Olive Court projesi nehir tarzında oluşan açık yüzme havuzu projesiyle de eşsizliğini gözler önüne seriyor.

Yerli ve yabancı yatırımcıya mesajınız var mı?

Yerli ve yabancı yatırımcıların KKTC’ye şans vererek politik ve coğrafi olanaklarından faydalanıp, akılcı ve kısa vadede kazanç elde edebilecekleri yatırımlar yapmalarını ve bunu yine özellikle proje seçerken özelliği, eşsizliği ve orjinaliteyi vurgulamış projelerden yana kullanmalarını tavsiye ederim.


Etiketler: En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır