2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Dış Cephe Aydınlatmasının Konut Projelerine Avantajını Çeliksan Plaza Genel Müdürü Gaye Çelik İle Konuştuk

17 Kasım 2021

Kuzey Kıbrıs konut projeleri gündüzleri olduğu gibi, artık geceleri de ‘ben buradayım’ diyor. Dış cephe aydınlatmaları, konutlara ve projelere ayrı bir prestij katıyor. Sektörün güçlü firmalarından Çeliksan Plaza Genel Müdürü Gaye Çelik ile aydınlatmanın sağladığı avantajları ve uygulama sürecinde dikkat edilmesi gerekenleri konuştuk. Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.

kıbrıs dış cephe aydınlatma

Dış Cephe Aydınlatmasının Konut Projelerine Avantajını Çeliksan Plaza Genel Müdürü Gaye Çelik İle Konuştuk

Eskiden belki sadece barınmaktı amaç, fakat artık konut projesi seçerken bile prestij hesabı yapıyor alıcı. Sıradan bir apartman dairesi yerine gösterişli lüks rezidansları, sade hatta silik bir villa yerine albenisi olan bir seçeneği tercih ediyor.
Bu süreçte değişen mimari tarz gibi, inşaat firmaları için ihtiyaç listesine eklenen bir kalem daha var, aydınlatma… Artık sadece evin içi değil, dışı da bu sürece dahil oldu. Hatta projeye değer katan ve satış sürecini hızlandıran bir dokunuş diyebiliriz.
Kıbrıs Emlak Merkezi kurumsal üye inşaat firmalarından Hançer İnşaat imzalı Hançer Villaları bu değişime yerinde bir örnek. Projenin gündüzü ayrı, gecesi ayrı bir imaja sahip. Hızla satılan villalarda, gece görünümünün kattığı prestij, müşterinin “projede yaşama” eğilimini de olumlu yönde etkilemiş.
Peki bu tarz aydınlatmaların başka ne tür avantajları var? Düşünürken, tasarlarken, uygularken nelere dikkat etmek gerekir? Hançer Villaları projesinin aydınlatmasına imza atan Çeliksan Plaza Genel Müdürü Gaye Çelik, Kıbrıs Emlak Merkezi’nde konuğumuz…
“Bir Binanın Gece Görüntüsü Projeye ve Firmaya Prestij Katıyor”
Bize sorarsanız, tüm emekleri taçlandıran bir dokunuş dış aydınlatma. Apayrı bir hava katıyor. Peki size göre bu uygulama projelere ne sağlıyor?
Estetik, değer, prestij diyebilirim hızlıca…
Binanızın ömrü, net görünürlülüğü günlük 12 saatken, siz doğru bir aydınlatma projesi ile bu ömrü 24 saate çıkarabilirsiniz. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir binanın gece görüntüsünün ihtişamı yapıya ve projeyi hayata geçiren firmaya da prestij kazandırıyor. Son zamanlarda proje tanıtım çizimlerinde, lüks ve ayrıcalıklı villa duyurularında gece görseli kullanılarak eşsiz aydınlatma efektleri uygulanıyor. Biz bunu aydınlatmadaki gelişim ve farkındalıkların ispatı olarak görüyoruz.
Aydınlatma artık mimari ile birleşti. Doğru uygulandığı zaman binanın estetiğine ve değerine katkı sağlıyor direkt olarak.
Bir yapıyı belki tekrar tekrar inşa edemezsiniz. Fakat iyi bir proje ile aydınlatarak, bambaşka bir hava yakalayabilirsiniz.
İnşaat sektörü artık bu avantajın farkında. Projelerinde aydınlatmayı da en başta projeye dahil ederek ilerlemeye başlayan firmalar var.
Gerek işlevsel aydınlatma, kamu ve ortak alan, gerekse mimari ve estetik aydınlatmalarda bu hizmetin memnuniyet sağladığını ve yapılara daha fazla albeni kattığını görmekteyiz.
“Görsele Hitap Ediyor, Bütçemizi Koruyor”
Efektlerden bahsettiniz. Aydınlatma yaparken, ışığın gücünü kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz?  Ve bir soru daha. Elektrik faturasını kabartır mı bu güzellik?
Kuşkusuz aydınlatma teknolojisinin mimariye olan etkisi son yıllarda oldukça arttı ve gelişti. Led teknolojisindeki gelişimler ile insanoğlu ışığı bir görsel konfor olarak, yaşamında canlılık ve huzur verici bir detay olarak kullanıyor. Bu süreçte ışık, yaşanılan mekanlara (iç/dış) yeni değerler katıyor.
Aydınlatma ürünlerindeki seçenekler sayesinde dilediğiniz renk geçişleri ve ışık oyunları, teknolojinin de desteği ile sunulabiliyor. Bu detay mimari yapılara yeni boyutlar kazandırmakta büyük rol oynuyor. Led teknolojileri gerek doğa dostu oluşu, gerekse de elektrik tüketiminde sağladığı yüksek tasarruf ve yüksek verimliliği ile ön planda.
Ülkemizdeki yüksek elektrik tüketim maliyetleri sebebiyle inşaat-emlak sektöründeki bilinçli firmalar led teknolojisinin kendilerine katacağı tasarruf ve faydaları yakından ilgiyle takip ve talep ediyor.
Gerek dış mekan, bina, peyzaj, bahçe aydınlatmaları, gerekse iç mekan, ev, konut, ofis, mağaza gibi aydınlatmaları, mimari görselin yanı sıra enerji tasarrufu konusunda da güncel gündemimizi oluşturmaktadır. Yani hem görsele hitap ediyor, hem de bütçemizi koruyor.
“Profesyonel Destek Oldukça Değerli”
Doğru uygulamanın verdiği sonuçlar gerçekten keyifli. Peki elektrik ile uğraşan herkes yapabilir mi bunu? Ampül değiştirmek gibi basit bir iş mi?
Elbette değil, basit diyene de lütfen kimse kulak asmasın.
Başta da bahsettiğim gibi mimari ile bütünleşen bir konu oldu artık aydınlatma. Hem içeride, hem de dışarıda yapılan aydınlatmada dokunuşlar çok önemli. Yani işçiliğin sanatla harmanlanması gibi bir durum
O yüzden profesyonel destek almak her zaman doğru sonuca götürür.
Son yıllarda gördüğümüz kadarıyla aydınlatmaya önem veren ve müşterilerine farklı ayrıcalıklar sunan inşaat firmaları daha fazla dış yatırımcı çekmektedir. Aynı zamanda ışığı doğru kullanarak ofis ve iş yerlerimize de daha üretken, daha huzurlu olabilmemiz bilimsel olarak da kanıtlanmış bir gerçek.
Son yıllarda ülkemizde inşaat firmaları konut projelerinde dış cephe aydınlatmasına ayrı bir önem veriyor. Showhouse gibi satışı tetikleyen demoların hazırlığında. mimari tasarımlarda led ışıklandırma sistemlerini ustaca kullanıyor. Aynı şekide peyzajına emek verilmiş bir bahçe için de aydınlatma, estetik bir dokunuş sağlıyor. Gündüz gördüğümüz güzelliği, 24 saate yayıyor.
O yüzden bu aşamada doğru ve yerinde ışıklandırma konusunda profesyonel destek oldukça değerli.
“Ben Buradayım Demeli, Farkını Ortaya Koymalı”
Kıbrıs Emlak Merkezi okurlarına bir mesajınız var mı?
Her zaman olduğu gibi doğru plan ve tercih burada da öne çıkıyor. Bir bina inşa ederken aydınlatma detayını göz ardı etmeden, projenizin en başından en sonuna kadar ihtiyacınızı karşılayabilecek, satış öncesi ve sonrası gerek kaliteli ürün tedariğinde, gerekse amaçlarınız doğrultusunda tecrübesi ile sizlere destek olabilecek ve yön verebilecek firmalar ile bu sürecin yönetilmesi gerektiğini düşünmekteyim.
Günün sonunda yapı ‘ben buradayım’ demeli ve farkını olabildiğince ortaya koymalıdır. Aydınlatmanın gücü ve bu sektör içerisindeki yenilik ve gelişmeler bizlere heyecan veriyor. Son yıllarda gerek iç mekan, gerekse dış mekan aydınlatma ürünleri de oldukça ilgi görüyor ve yapılara farklı bir bakış açısı katıyor.  Bu konudaki gelişim ve teknolojiyi yakından takip etmenizi gönülden tavsiye ederim.
KIBRIS EMLAK MERKEZİ

Etiketler: , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır