2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Altın Makas Mobilya ve Döşeme’nin Yeni Kampanyasını Oğuz İnan Anlattı

29 Ağustos 2022

Yeni ev kuracaklar, yenileyecekler, mobilya alacaklar için fırsat. Altın Makas Mobilya ve Döşeme firması yepyeni bir kampanya başlatıyor. Bu dikkat çekici kampanyanın detaylarını firma direktörü Oğuz İnan anlattı.Adı Altın Makas. Kesiyor, biçiyor, size en uygununu üretiyor. Her zaman işinin başında, tüketicinin yanında. Önde tuttuğu müşteri memnuniyeti ile hizmet kitlesini sürekli genişletiyor.

Düşünün ki sadece evlere, ofislere değil, dünyanın lüks megayatlarına bile artık Kuzey Kıbrıs’ta iş yapıyor.

Mobilya sektörünün başarılı firmalarından Altın Makas Mobilya ve Döşeme, bugünlerde yepyeni bir kampanya için gün sayıyor. Ev döşeyecek, evini yenileyecek tüketiciler için fiyatlarıyla ezber bozmayı hedefliyor.

Peki detaylarda ne var? İş dünyasının sevilen isimlerinden Altın Makas Mobilya ve Döşeme Direktörü Oğuz İnan ile birlikteyiz. Hem firmanın işleyişini, hem de kampanyanın detaylarını konuşuyoruz.

İşinin başında, işine hakim sayılı patronlardan birisiniz. Kıbrıs Emlak Merkezi okurları için kendinizden bahseder misiniz?

Altın Makas Mobilya ve Döşeme firmasının sahibiyim. 8 yaşımdan bu yana, yaklaşık 50 yıldır bu sektördeyim. Öğretmenlik de yaptım. Mesleğimin uzmanıyım diyebilirim. Mobilya, döşeme, mobilya imalatı ve bütün dekorasyon işlerinde profesyonel ekibimizle birlikte varız. İki oğluma da bu mesleği öğreterek aşıladım. Yaklaşık 33 yıldır Altın Makas ve Mobilya aktif olarak halkımıza hizmet veriyor. Bu süre zarfında kusurlarımız da olduysa, bunları telafi etmek için her zaman müşterilerimizin yanındayız.

Müşteriye nasıl bir ürün alternatifi sunuyorsunuz? Siz mi üretiyorsunuz, bayilikleriniz mi var?

Yerli üretim de yapıyoruz, yurt dışından getirdiğimiz bayilik de var. Her iki hizmeti de sağlıyoruz. Yerli üretim ağırlıklı olarak özel siparişler üzerinedir. Detaylı yapıldığı için yurt dışından getirilmiyor. Yurt dışından gelen kataloglarda standart ürünlerimiz mevcut. Müşteri dilediğini seçebiliyor.

Bir yanda kur belirsizliği, bir yandan da durmadan artan hayat pahalılığı ve enflasyonlar. Mobilya ve dekorasyon sektörü bu durumdan nasıl etkileniyor?

Bütün piyasa şartlarında mobilya en çok olumsuz etkilenen sektör diyebilirim. Çünkü akaryakıta gelen zam, fiyatlarımızı nerdeyse üçe katladı. Bunu aşabilmek için hep birlikte el ele vermek lazım. En azami ne yapabilirsek onu yapmamız gerekiyor bir vatandaş olarak. Umarım bu durumu en azla atlatabiliriz. Halkımızın her zaman yanındayız ve olmaya çalışacağız. Bizim sektör şu an biraz yavaş ilerliyor. Bayrama takıldı, okullar açılıyor. Biz de elimizden geleni yapmak için halkımızın yanındayız. Kaliteyi daha ucuza nasıl alabilirler onun araştırmasını yapsınlar lütfen.

Bu zor dönemde bazı işletmeler mevcudu koruyor, bazıları ise küçülmeye gidiyor. Siz tam aksine bünyenize yeni markalar ve yeni ürünler getiriyorsunuz. Bunun detaylarını bize anlatır mısınız?

Elimizden geldiği kadar ham maddeyi daha hesaplı daha yekün almaya çalışıyoruz. Zaten ham maddemiz hep Türkiye’den geliyor. Türkiye’deki firmalar da sağolsun bize ellerinden gelen desteği vermeye çalışıyorlar. Biz de bunu iyi yönde kullanıyoruz ki fiyatlarımız en makul seviyede kalsın. Bu ekonomik darboğazı aşabilelim.

Öyle de oluyor aslında. Halkımıza birkaç müjde vermek istiyorum. Türkiye’nin modern ve şık mobilya üreticilerinden Rugan Mobilya’yı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne getiriyoruz. Markanın tüm satış haklarını aldık, iddialı bir başlangıç yapacağız. Ayrıca Floorpan Parke de artık Altın Makas çatısı altında Kuzey Kıbrıs’ta tüketici ile buluşuyor. Ayrıca çok yakın zamanda, yine çok ses getirecek bir marka ile daha anlaşacağız. İşte bu markalar topluluğunun avantajını, en uygun kampanyalar ile halkımıza yansıtacağız. Hatta diyebilirim ki, sektörde ezber bozacağız…

Harika gelişmeler, tebrikler… Günden güne her şeyin zamlandığı bir dönemde ezber bozacak bir kampanya için geri sayım yapıyorsunuz. Nasıl bir kampanya geliyor, nasıl olacak?

Kampanyamız çok güzel olacak, bir kez daha altını çizeyim, Altın Makas bu fiyatlar ile ezber bozacak. Kaliteli, çok güzel bir koltuk takımımızla maliyetin üzerine sadece yüzde 5 kar payı koyarak bunu yapacağız. Yüzde 5 kar payını hiçbir firma yapmaz. Biz emeğimizden, kazancımızdan, her şeyden fedakârlık yaparak, bu piyasayı canlandırmak için harekete geçiyoruz. Değerli meslektaşlarıma da saygı duyarım. Onlar da elini taşın altına koysunlar. Piyasayı geri çekelim. Halkımız bir nefes alsın. Yeni evlenecek olanlar eşyalarını alabilsin. Biz de bu konuda her türlü desteği vereceğiz. Kampanyamız en kısa sürede başlayacak.

Sizce bu kampanya piyasaya ve vatandaşa nasıl yansır? Dönüşler nasıl olur?

Piyasaya çok güzel yansıyacak. Çünkü kar payımı yüzde 100 tutup da, yüzde 50’ye çekmiyorum. Maliyetten bahsediyorum. Bunun çok iyi bilinmesi gerekiyor. Malın kalitesi ve değeri görüldüğünde müşteri bunu hemen fark edecek.

Kampanya hakkında biraz daha detay verebilir misiniz?

Kampanyada olan mobilya takımı ortalama 23-25 bin arasında fiyatlarla satılıyor. Biz 15 bin 900 TL olarak bu kampanyayı başlatacağız. Dış piyasa bu fiyat 28 bine kadar çıkabiliyor.

Altın Makas’ın dış piyasaya göre duruşu nasıl?

Çok ekonomik mal üretemeyiz. Biz ona girmek istemiyoruz, yapan arkadaşlara da saygı duyuyoruz. Ancak belli bir kalitenin üzerinde olan bir şey ekonomik olamaz. Yapılan malzeme, kullanılan kalite, bunlara lütfen dikkat etsinler. Biz dahi, başkasından da alınsa alınan ürünün özelliklerini bilsinler. Kumaşlarımız leke tutmaz kumaş, süngerlerimiz 28 ve 32 dens, bu kaliteyi devam ettirmeye çalışıyoruz. Kar etmesek bile bu kampanya yaklaşık bir ay devam edecek.

Tüketiciler mobilya seçerken nelere dikkat etmeliler?

Öncelikle merdivenaltı tabirimizden uzak durmalarını tavsiye ederim. İş yerlerini gezerek kullanılan malzeme detaylarını çok iyi öğrensinler. Bunun üzerine basa basa söylüyorum. Örneğin saman ve suntadan koltuk yapılmaz. Kaliteyi belli bir ölçüde tutanlar zaten fiyatta çok aşağı düşemez. Belirli bir maliyeti vardır.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır